پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
طعم «زندگی زیر پرچم داعش» را بچشید - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

طعم «زندگی زیر پرچم داعش» را بچشید

به گزارش جامعه نیوز:

طعم «زندگی زیر پرچم داعش» را بچشید

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «زندگی زیر پرچم داعش» اثر جدید مترجم کتاب از افغانستان تا لندنستان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

براساس این گزارش، این اثر شاید متفاوت‌ترین کتابی باشد که تا به حال دربارۀ بحران سوریه، داعش و «جنگ جهانی» موجود در این کشور نوشته شده است، کتابی که طعم تلخ زندگی در پایتخت داعش را به شما می‌چشاند این کتاب، جدید‌ترین اثر وحید خضاب، تاریخ‌پژوه و مترجم تخصصی جریان‌های تکفیری و جریان مقاومت است که پیش از این آثاری چون روزی روزگاری القاعده، من در رقه بودم، در راه پردردسر، از افغانستان تا لندنستان، کاملا سری و فرمانده در سایه از او منتشر شده بود.

زندگی زیر پرچم داعش از سه بخش تشکیل شده است. در بخش نخست، خاطرات یکی از مخالفان نظام سوریه به نام سامر آمده است. او که در رقه زندگی می‌کرده، هم خاطراتش را از مبارزه با نظام سوریه و برخی مفاسدی که در این کشور وجود داشت و مردم این کشور را تا حد از نظام شور دلزده کرده بود نقل کرده و هم خاطراتش را از جریان سقوط شهر محبوبش به دست داعش و فجایعی که بر سر مردم این شهر آمد و هم از گریختنش از پایتخت خلافت.

در بخش دوم، خاطرات خبرنگار جنگی بی.بی.سی از روزهای درگیری کردها (با حمایت آمریکایی‌ها) با نیروهای خلافت و کشتاری که در این بین از مردم شهر صورت می‌گرفت نقل شده است.

بخش سوم نیز دو مصاحبه با دو نیروی خارجی داعش است که زمانی در پایتخت دولت وحشت زندگی می‌کرده‌اند.

این خبر را هم ببینید:  سخنرانی روحانی در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد

13990401000461 Test NewPhotoFree - طعم «زندگی زیر پرچم داعش» را بچشید

در بخشی از کتاب آمده است:

یک روز شنیدم بلندگوها دارند اعلام می‌کنند که چند نفر تا دقایقی دیگر اعدام خواهند شد. چند مرد را با چشمان بسته و دستبند، سرپا نگه داشته بودند. رو به روی آنها، مردی نقاب به چهره شروع به خواندن حکم کرد:
حسن، در کنار نیروهای رژیم می‌جنگیده، مجازاتش این است که سرش از تن جدا شود…
عیسی(که یک فعال رسانه ای بود) با احزاب خارجی گفتگو داشته؛ مجازاتش این است که سر از تنش جدا شود…
مردی با شمشیر، اعدام را اجرا کرد…

کتاب «زندگی زیر پرچم داعش»، متفاوت‌ترین کتاب درباره بحران سوریه و داعش به کوشش وحید خضاب گردآوری و ترجمه و در قطع رقعی و ۲۲۴ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

علاقه مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

انتهای پیام/