رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
  • الإثنين ۹ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 26 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  طرح مجلس برای تسهیلات ارزان قیمت ایثارگران به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، طرح الحاق یک بند به تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اخیرا در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. بر اساس این طرح و در صورت تصویب نهایی آن، ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن ارزان قیمت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 طرح مجلس برای تسهیلات ارزان قیمت ایثارگران

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، طرح الحاق یک بند به تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اخیرا در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

بر اساس این طرح و در صورت تصویب نهایی آن، ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن ارزان قیمت تا سقف دویست میلیون ریال بهره‌مند شده و تا پایان سال ۱۳۹۷ تسویه کرده‌اند، به شرط خرید یا ساخت مسکن جدید از تسهیلات ارزان قیمت ایثارگری قانون بودجه سال ۱۳۹۹ بهره مند می‌شوند.

متن طرح مزبور به شرح زیر است:

باسمه تعالی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراما طرح ذیل که به امضای ۲۵ نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود:

مقدمه (دلایل توجیهی):

به موجب تبصره ۱۴ ماده ۳ مکرر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران «دولت مکلف است به جانبازان و آزادگان و خانوده شهدای دارای مسکن ناتمام و نامناسب که قبلا از وام‌های کمتر از سقف وام مصوب در سال ۱۳۹۰ استفاده کرده اند مابه التفاوت آن را با همان وثیقه قبل یا وثیقه جدید پرداخت نماید.» در همین راستا هر ساله این تکلیف در قانون بودجه سنواتی مصوب و مقرر می‌گردید که ایثارگرانی که در سال‌های قبل، از تسهیلات وام مسکن به مبلغ تعیین شده در قانون استفاده کرده و تا یک سال قبل از قانون سال بودجه همان سال تسویه نموده باشند، می‌توانند مجددا از وام مسکن استفاده نمایند.

لیکن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ و علیرغم پیشنهاد بنیاد، این موضوع در لایحه قانون لحاظ نگردید و به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ و عدم طرح علنی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی امکان تصویب این موضوع در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ ممکن نگردید. این در حالی است که تعداد عمده ای از ایثارگران مشمول با تسویه وام دریافتی گذشته متقاضی وام مجدد برای سال ۱۳۹۹ می‌باشند و عدم تصویب استفاده مجدد از وام مسکن برای این دسته از ایثارگران، مشکلاتی را برای ایشان و بنیاد ایجاد می‌نماید، بنابراین پیشنهاد می‌گردد متن ذیل به عنوان بند الحاقی به تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ در ذیل بند (د) تبصره مذکور الحاق گردد.

لذا طرح ذیل تقدیم می‌شود:

عنوان طرح:

طرح الحاق یک بند به تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹

ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن ارزان قیمت تا سقف دویست میلیون ریال بهره‌مند شده و تا پایان سال ۱۳۹۷ تسویه کرده‌اند، به شرط خرید یا ساخت مسکن جدید از تسهیلات ارزان قیمت ایثارگری قانون بودجه سال ۱۳۹۹ بهره مند می‌شوند.

احمد امیرآبادی فراهانی – رضا آریان پور – پرویز اوسطی – مجید نصیرایی – همایون سامه یح نجف آبادی – نصراله پژمان فر – جعفر قادری – علی علی زاده – سید جواد حسینی کیا – حجت اله فیروزی – محمدصالح جوکار – مالک شریعتی نیاسر – سید محمدرضا میر تاج الدینی – محمدرضا رضایی کوچی – روح اله ایزدخواه – علی اکبر کریمی – علیرضا سلیمی – محمد باقری – رسول فرخی میکال – سیدعلی یزدی خواه – علی اصغر عنابستانی – رمضانعلی سنگدوینی – على جدی – سیدمصطفی آقا میرسلیم – فرهاد بشیری – بهروز محبی نجم آبادی – غلامعلی کوهساری – حسینعلی حاجی دلیگانی – حسن محمدیاری – بهزاد رحیمی – حسن رزمیان مقدم – سیدناصر موسوی لارگانی – سیدکاظم دلخوش اباتری – حسن نوروزی – سید جلیل میرمحمدی میبدی

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها