رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: طرح «رحله» به صورت مجازی برگزار می‌شود/ تغییر در زمان و محتوای طرح به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس طرح ملی رحله ویژه حفظ شبانه‌روزی قرآن در اوقات فراغت تابستان امسال به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. استقبال ۳۶۸ نفر از طرح رحله در سال ۹۹ حجت‌الاسلام هادی سیاری دبیر […]

به گزارش جامعه نیوز:

طرح «رحله» به صورت مجازی برگزار می‌شود/ تغییر در زمان و محتوای طرح

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس طرح ملی رحله ویژه حفظ شبانه‌روزی قرآن در اوقات فراغت تابستان امسال به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

استقبال ۳۶۸ نفر از طرح رحله در سال ۹۹

حجت‌الاسلام هادی سیاری دبیر طرح رحله در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری این طرح در سال ۹۹ گفت: امسال در ۱۴ مرکز نام‌نویسی انجام شد و مجموعا ۳۶۸ نفر برای حضور در طرح نام‌نویسی کردند.

سیاری از کاهش داوطلبان طرح رحله درسال جاری خبر داد و گفت: میانگین استقبال از طرح تا سال گذشته حدود دو هزار نفر بود که این عدد امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین تبلیغات کمتر با کاهش قابل توجهی روبرو بود.

باتوجه به شیوع کرونا امکان تضمین سلامت شرکت‌کنندگان حتی در مناطق سفید هم وجود ندارد

وی ادامه داد: از آنجایی بسیاری از خانواده‌ها دغدغه بیماری کرونا را داشتند و اینکه شرایط به قدری مبهم است که نمی‌توان مسئولیت سلامت افراد را حتی در مناطق کاملاً سفید تضمین کرد، از این رو به فکر این افتادیم که به دنبال راه دیگری برای برگزاری طرح افتادیم.

کاهش زمان طرح به یک‌ماه و حفظ یک جزء قرآن به صورت مجازی

سیاری از پیشنهاد برگزاری مجازی طرح در ستاد طرح ملی رحله خبر داد و گفت: موضوع برگزاری طرح به صورت مجازی در ستاد طرح مطرح شد، نهایتاً با برگزاری طرح به صورت مجازی موافقت شد، البته قبل از آن هم مدت زمان طرح به یک ۴۵ روز کاهش یافته بود و اجزاء طرح هم از چهار جزء به دو جزء کاهش پیدا کرده بود.

این خبر را هم ببینید:  هنرمندان یاری گر ترویج فرهنگ مدیریت بحران باشند

دبیر طرح رحله ادامه داد: باتوجه به برگزاری طرح به صورت مجازی امسال برنامه با محوریت حفظ یک جزء از قرآن کریم برگزار می‌شود. همچنین مدت زمان طرح هم به یک‌ماه کاهش یافت.

برگزاری کلاس‌ها بر بستر نت و به صورت تلفنی

وی درخصوص نحوه برگزاری طرح گفت: در تلاش هستیم تا سامانه‌ای برای طرح رحله طراحی کنیم که بر بستر وب کلاس‌ها برگزار شود، البته با توجه به اینکه برخی از قرآن‌آموزان در مناطق کم‌برخوردار ساکن هستند و امکلن دسترسی به اینترنت را ندارند بخشی از برنامه‌ها به صورت تلفنی از سوی اساتید پی‌گیری می‌شود.

انتهای پیام/

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها