پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
طرح‌های تعریض غیر ضروری معابر حذف می‌شوند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

طرح‌های تعریض غیر ضروری معابر حذف می‌شوند

به گزارش جامعه نیوز:

 طرح‌های تعریض غیر ضروری معابر حذف می‌شوند

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در پستی توئیتری، از لغو اجرای طرح تعریض سه خیابان حق پرست، نورانیان و پورمند واقع در منطقه ۷ که سال‌هاست به منظور تعریض تا حد محور ۲۰ متری بلاتکلیف مانده بود، خبر داد.

وی نوشت: با این مصوبه، ۱۹۳ پلاک متعلق به شهروندان از فریز خارج شد‌ه و امکان ساخت‌وساز در آن فراهم خواهد شد.

سالاری نوشته است: این تصمیم در جلسه روز دوشنبه این هفته کمیسیون ماده ۵ و در راستای تحقق رویکرد پیاده محوری و اصلاح استراتژی غلط مدیریت های شهری طی سال‌های گذشته و مقابله با نگاهی که تنها راهکار حل مشکل ترافیک را تعریض معابر و فریز کردن املاک مردم می‌داند اتخاذ شده است.

وی در این جلسه از شهردار تهران، رئیس شورای شهر، اعضای کمیسیون ماده پنج و شهرداری منطقه جهت اتخاذ چنین رویکردی تشکر کرد.

13990328000374 Test NewPhotoFree - طرح‌های تعریض غیر ضروری معابر حذف می‌شوند

این در حالی است که طی سال گذشته، پس از بازدیدها و پیگیری های مستمر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر و پیگیری شهرداران مناطق و اولویت قرار دادن معاونت شهرسازی و دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ، طرح تعریض تعداد زیادی از معابر شهر تهران و منطقه ۷، منتفی و پلاک‌ها و پارسل‌های زیادی که سال‌ها بلاتکلیف مانده بودند در اواخر سال ۹۸ از فریز خارج شدند.

یکی از بزرگترین طرح های تعریف خیابان در تهران مربوط به طرح تعویض خیابان کرمان بوده است که در منطقه ۱۴ واقع شده و برای شهروندان این منطقه مشکلات عمده‌ای ایجاد کرد.

این خبر را هم ببینید:  طرح کاربردی شبکه ملی اطلاعات اعلام وصول شد

انتهای پیام/