پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

طرحی برای اعلام روز ملی درمان نوین ناباروری در تقویم رسمی کشور

به گزارش جامعه نیوز:

 طرحی برای اعلام روز ملی درمان نوین ناباروری در تقویم رسمی کشور

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اخیرا طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است که در صورت تصویب آن، از تاریخ تصویب، روز هشتم دی ماه ۱۳۹۶ مصادف با تولد اولین نوزاد حاصل از تکنیک درمانی IVF به عنوان «روز ملی درمان نوین ناباروری» اعلام و همه ساله در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت می‌شود.

به گزارش فارس، طرح اعلام روز ملی درمان نوین ناباروری در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

مقدمه (دلایل توجیهی):

اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت درمان ناباروری سبب گردیده بسیاری از خانواده ها که از نعمت فرزند محروم بودند با استفاده از روش های نوین درمان ناباروری صاحب فرزند شوند که قابل تقدیر است. لذا با عنایت به سیاست های کلی جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی و افزایش نرخ رشد جمعیت ایران و بمنظور پاسداشت از زحمات متخصصین این حوزه و با توجه به اینکه روز هشتم دی ماه سال ۱۳۹۹ ، سی امین سالگرد تولد اولین فرزند حاصل از تکنیک درمانی IVF ایران در سال ۱۳۶۹ می باشد، طرح اعلام روز هشتم دی ماه به عنوان «روز ملی درمان نوین باروری» تقدیم می گردد.

طرح اعلام روز ملی درمان نوین ناباروری در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران

ماده واحده:

از تاریخ تصویب این قانون روز هشتم دی ماه ۱۳۹۶ مصادف با تولد اولین نوزاد حاصل از تکنیک درمانی IVF به عنوان «روز ملی درمان نوین ناباروری» اعلام و همه ساله در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شود.

این خبر را هم ببینید:  مسئولینی که مصوبات ستاد تسهیل را اجرا نکنند به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *