رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  ضرورت کنترل پوره سن در مزارع آبی و مناطق کوهپایه‌ای به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سعید معین پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ضمن تقدیر از عملکرد استان در کنترل عوامل خسارت‌زا به ویژه سن مادر در مزارع گندم استان، اظهار کرد: سال‌جاری سال […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ضرورت کنترل پوره سن در مزارع آبی و مناطق کوهپایه‌ای

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سعید معین پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ضمن تقدیر از عملکرد استان در کنترل عوامل خسارت‌زا به ویژه سن مادر در مزارع گندم استان، اظهار کرد: سال‌جاری سال حساسی از نظر اقلیمی و طغیان آفت سن مادر است.

وی ضمن ابراز امیدواری به بارش رحمت الهی طی هفته‌ آینده در برخی نقاط کشور و به ویژه مناطق شمالی استان، افزود: فرصت کوتاه باقیمانده تا تخم‌ریزی کامل سن مادر برای سمپاشی بیشتر و کنترل این آفت، مغتنم است.

مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: موضوع کنترل پوره سن در مزارع آبی و مناطق کوهپایه‌ای از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

۱۵۳ هزار هکتار از مزارع کردستان علیه آفت سن سمپاشی شد

فرید سپری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در این نشست از حمایت‌های فنی و لجستیکی سازمان حفظ نباتات، برای کنترل موثرتر ملخ بومی در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی شهرستان‌های مریوان و سروآباد تقدیر و خواستار مساعدت بیشتر در این ارتباط شد.

 وی خاطرنشان کرد: تا هشتم اردیبهشت ماه جاری استان کردستان با بسیج تمام امکانات و حضور مداوم کارشناسان شبکه‌های مراقبت در سطح ۱۵۳ هزار و ۳۰۰ هکتار مزارع غلات استان علیه سن مادر مبارزه شده است که این سطح نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته که ۵۸ هزار و ۱۵۰ هکتار بوده ۱۶۳درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: در سطح ۱۲۶ هزار و ۲۱۵ هکتار نسبت به کنترل علف های هرز مزارع گندم و جو اقدام شده که نسبت به سطح سال گذشته در همین زمان که ۸۸ هزار و ۵۲۰ هکتار بوده ۴۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

این خبر را هم ببینید:  حیرت‌نامه «ظریف»

وی افزود: در پنج شهرستان غربی و جنوبی استان در سطحی معادل ۴ هزار و ۳۵۰ هکتار در شرایط صعوبت کاری و با امکانات محدود، علیه ملخ بومی سمپاشی صورت گرفته است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها