رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: ضرورت رعایت قوانین، نظم و اخوت در انتخابات اتحادیه‌های قرآنی به گزارش خبرگزاری فارس سیدعباس صالحی ظهر امروز در این وبینار ضمن تشکر از جامعه قرآنی که قدم به قدم در مسئولیت خود به پیش آمدند، اظهار داشت: توصیه‌ای که قرآن کریم به وحدت اجتماعی می‌کند امروز در جامعه قرآنی به […]

به گزارش جامعه نیوز:

ضرورت رعایت قوانین، نظم و اخوت در انتخابات اتحادیه‌های قرآنی

به گزارش خبرگزاری فارس سیدعباس صالحی ظهر امروز در این وبینار ضمن تشکر از جامعه قرآنی که قدم به قدم در مسئولیت خود به پیش آمدند، اظهار داشت: توصیه‌ای که قرآن کریم به وحدت اجتماعی می‌کند امروز در جامعه قرآنی به شکل قوی‌تری در حال شکل‌گیری است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم اساسنامه و هم انتخابات پیش‌رو افق خوبی را در فرا راه جریان تشکل‌های مردمی قرآنی ایجاد می‌کند و امید است در یک فضای منسجم، جریان قرآنی هم در حوزه انس با الفاظ و کلمات مقدس و هم روح و معانی روح‌بخش قرآنی با جامعه ایرانی و بلکه جامعه جهانی ارتباط قوی‌تری برقرار کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: در خصوص انتخابات پیش‌رو چند نکته حائز اهمیت است، ابتدا باید به قوانین موجود برای انتخابات توجه کرد، خوشبختانه قوانین و مقرراتی که می‌تواند این انتخابات را برگزار کند فراهم شده است و هراندازه در نظم برگزاری ستادی و استانی کوشا باشیم می‌توانیم آینده را در فضای اطمینان به پیش ببریم.

صالحی یادآور شد: در قرآن کریم نیز یکی از خصایصی که خداوند مطرح می‌کند نظم‌بخشی است، بنابراین اگر جامعه قرآنی بخواهد به این ویژگی قرآنی اهتمام داشته باشد باید نظم را برقرار کند، از این رو از ادارات کل و ستادهای انتخاباتی و همچنین نماینده سازمان تبلیغات اسلامی دقت کافی را در این راستا داشته باشند.

وی افزود: در وهله بعد باید به مشارکت حداکثری در انتخابات دقت کرد، حضور بیشتر اعضا در این انتخابات به مثابه پشتوانه‌ای برای این حرکت است، بنابراین در این فاصله کوتاه تا انتخابات باید مشارکت را بالا برد.

این خبر را هم ببینید:  امروز بیش از هر زمانی نیازمند فرهنگ بسیجی هستیم/ اعلام آمادگی بانوان بسیج اساتید برای مقابله با کرونا

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: نکته سوم که نباید از آن غافل شد رقابت در کنار اخوت است، برادری و اخوت در این انتخابات باید وجود داشته باشد، مسیری که در فضای انتخابات است براساس اخوت خواهد بود و تا پایان هم بر همین منوال ادامه خواهد داشت، در این مسیر کسانی هستند که به مسئولیت می‌رسند و باید در آینده پاسخگوی انتظارات باشند و در طرف دیگر عده‌ای قرار دارند که از رسیدن به مسئولیت باز می‌مانند و این افراد هم باید به مسئولین منتخب کمک کنند.

گفتنی است انتخابات اعضای هیات مدیره اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت جمعه (سوم مردادماه ۱۳۹۹) در سراسر ادارات کل استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها