پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ضرورت جهش تولید در کشاورزی/ سازمان منابع طبیعی خود مانع تولید است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ضرورت جهش تولید در کشاورزی/ سازمان منابع طبیعی خود مانع تولید است

به گزارش جامعه نیوز:

 ضرورت جهش تولید در کشاورزی/ سازمان منابع طبیعی خود مانع تولید است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ روح‌الله عباس‌پور نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش وزیر جهادکشاورزی به مجلس، اظهار داشت: جهش تولید فقط در حوزه صنعت تعریف نمی‌شود بلکه موضوع دام و طیور و کشاورزی هم وجود دارد.

وی افزود: امروز سازمان حفاظت از منابع طبیعی یکی از موانع تولید است، دامداران دام سبک خود را به صحرا می‌برند اما با مأموران منابع طبیعی مواجه می‌شوند. کشت کشاورزان هم با ممانعت مواجه می‌شود.

عباس‌پور نسبت به مشکلات آب و آبیاری گفت: امروز در کشور بحران آب ابرمشکل است، ضرورت مصرف بهینه آب و آبیاری تحت فشار موضوع مهمی است، در استان قزوین ۷.۸ هکتار زمین کشاورزی مورد توجه قرار گرفته که افق تعریف شده ۲۰ هزار هکتار است، نسبت به این موضوع اقدام شود.

وی ادامه داد: در محدودیت‌های بین‌المللی و جنگ اقتصادی باید این موضوع جدی گرفته شود، قیمت گوشت مناسب نیست، با توجه به گرانی نهاده‌های دامی و هزینه دام سنگین این موضوع بسیار جدی است و هزینه پرورش دام بیشتر از آن است که باید از دامداران خریداری شود. از وزیر انتظار دارم نسبت به هزینه دام سبک و سنگین اقدام کند.

عباس‌پور با اشاره به خرید تضمینی کشمش مطرح کرد: خرید تضمینی کشمش بسیار مهم است، در سنوات گذشته قیمت کشمش کیلویی ۲۶ هزار تومان بوده است و الان از کشاورزان ۱۳ هزار تومان خریداری می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه مطرح کرد: وزارت جهاد نسبت به خرید تضمینی کشمش اقدام کند و زمینه صادرات کشمش را فراهم کند.

این خبر را هم ببینید:  اساتید بسیجی برای پیشرفت صنایع دریایی وارد عرصه شدند/ تاسیس گروه علمی اقتصاد دریامحور

وی با بیان اینکه پایداری تولید به صادرات محصولات مازاد بر نیاز کشور است، مطرح کرد: متولیان بازار و دستگاه‌های دیپلماسی و وزارت جهاد کشاورزی نسبت به صادرات محصولات کشاورزی اقدام جدی کنند.

انتهای پیام/