پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ضرورت توجه به بازچرخانی آب در تهران - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ضرورت توجه به بازچرخانی آب در تهران

به گزارش جامعه نیوز:

 ضرورت توجه به بازچرخانی آب در تهران

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم امضای تفاهم نامه میان مدیریت شهری و شرکت آب و فاضلاب برای ساخت تصفیه خانه منطقه ۲۲ گفت: ایده اولیه این بود که فاضلاب تهران جمع شود و در جنوب تهران و برای کشاورزی استفاده شود.

وی افزود: این نکته محقق شدنی نبود و ایده ایجاد تصفیه خانه های محلی جایگزین این ایده و طرح شد و مقرر شد مدیریت شهری با آب و فاضلاب همکاری کند.

حناچی ادامه داد: موضوع نگاه زیست محیطی مدیریت پنجم شهری در همه ابعاد شهر به خصوص در موضوع آب و فاضلاب قابل رویت است و امیدواریم این بازچرخانی آب و استفاده مجدد آن موفق شویم کاهش برداشت ها را داشته باشیم.

شهردار تهران گفت: در سال حدود یک میلیارد متر مکعب آب مصرف می کنیم که حدود ۲۴۰ میلیون متر مکعب آن از ارتفاعات البرز برداشت می شود که البته این هم درست مورد استفاده قرار نمیگیرد.

وی خاطرنشان کرد: تهران حدود ۶۰۰ قنات داشته است که از آنها درست استفاده نکردیم و امروز تنها ۱۶۰ موردش فعال بوده و می توانیم از آن استفاده کنیم.

حناچی گفت: در کشورهای دنیا ادعاهای زیادی برای بازچرخانی آب دارند و می گویند بین ۶۰ تا ۷۰ درصد آب را به چرخه استفاده مجدد باز می‌گردانند.

شهردار تهران افزود: ما تا رسیدن به این نقطه فاصله زیادی داریم اما باید برای جلوگیری از قطعی آب به این سمت حرکت کنیم. زیرا در غیر این صورت حتی در زیر سطحی های خودمان هم دچار مشکل می شویم.

این خبر را هم ببینید:  رئیس‌جمهور: در ۲ استان موج چهارم کرونا شروع شده است/ ممنوعیت مراسم مذهبی در شهرهای نارنجی و قرمز

وی ادامه داد: در غرب تهران رودخانه کن را داریم که یک رودخانه خروشان محسوب می شود البته همه اش آب های کوهپایه ای نیست بلکه بخشی از آن فاضلاب است و شاید بوی نامطبوعی در بخش فشافویه از همین منبع باشد.

حناچی تصریح کرد: امیدواریم با پیگیری آب و فاضلاب و احیای شبکه قنوات شاهد کاهش خطرات ناشی از سیل و آب گرفتگی باشیم.

شهردار تهران به موضوع شبکه جمع آوری آبهای سطحی هم اشاره کرد و گفت: باید پایش های محیط زیستی هم در حوزه آبهای سطحی انجام دهیم تا سلامت و بهداشت شهروندان هم مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/