پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ضرورت افزایش مدارس «امین» و «صدرا» در کشور - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

ضرورت افزایش مدارس «امین» و «صدرا» در کشور

به گزارش جامعه نیوز:

 ضرورت افزایش مدارس «امین» و «صدرا» در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای کشور، با تقدیر از فعالیت‌های حجت الاسلام تقدیری در عرصه کودک و نوجوان، اظهار کرد: این موضوع که مجبور به طراحی مدارسی همانند «امین» و «صدرا» در کشور هستیم به این معنی است که در عرصه نظام آموزشی چندان موفقیتی نداشته‌ایم.

وی با گلایه از اینکه برای تربیت کادر نسل آینده انقلاب نمی‌توان بر روی ساختارهای موجود حساب باز کرد، گفت: برای رفع این اشکال نیازمند طرح‌ها و ایده‌هایی همچون مدارس «صدرا» و «امین» هستیم که در همین راستا نیز در جلسات شورای همکاری حوزه و آموزش و پرورش، امسال چندین مدرسه امین در چهار منطقه همدان که بعضا در حاشیه هستند در اختیار طلاب قرار گرفته است.

امام جمعه همدان با اشاره به ایجاد مرکز تربیت کودک و نوجوان در همدان، یادآور شد: در همدان به دنبال مجموعه‌ای برای فعال کردن ظرفیت‌های موجود در عرصه کودک و نوجوان بودیم بنابراین اقدام به تاسیس مرکز تربیت کودک و نوجوان که به صورت تخصصی بر روی این موضوع کار کند، کردیم.

وی افزود: این مرکز برنامه مدونی برای سال ۱۴۰۰ نوشته و در آن بر فعال کردن ظرفیت‌ها و مجموعه‌های فعال در عرصه کودک و نوجوان و استفاده از تجربیات مربیان این حوزه، تاکید شده است.

شعبانی با بیان اینکه در عرصه آموزش و همکاری با آموزش و پروش مشکل در نبود محتواست، گفت: در عرصه تربیت کودک باید در خصوص اینکه چه کار باید انجام دهیم و داشتن محتوای مناسب نیازمند تدبیر هستیم، چراکه کار تربیتی، بسیار سخت و حساس است.

این خبر را هم ببینید:  منابع فلسطینی از اصابت موشک کورنت به خودروی نظامی صهیونیست‌ها خبر دادند

وی با اشاره به احداث پارک‌هایی در شهر همدان برای رونق و تقویت استعداد کودکان، مطرح کرد: در این رابطه وجود یک پیوست فرهنگی جزو ضروریت‌هاست که باید به آن توجه داشت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در استان همدان مسائل تربیتی برای خانواده‌ها بسیار مهم است، گفت: کلیت استان همدان از نظر تدین شرایط خوبی دارد و این ظرفیت وجود دارد که تعداد مدارس صدرا بیشتری در استان راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/