رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  صندوق ‌توسعه ملی به تعهدات خود برای کمک مالی به بورس عمل کرده است به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، مصوبه شورای عالی امنیت ملی، در ۲ مهرماه ۱۳۹۹ درباره تخصیص منابع به سازمان بورس و اوراق بهادار در هیئت امناء صندوق توسعه ملی مطرح […]

به گزارش جامعه نیوز:

 صندوق ‌توسعه ملی به تعهدات خود برای کمک مالی به بورس عمل کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، مصوبه شورای عالی امنیت ملی، در ۲ مهرماه ۱۳۹۹ درباره تخصیص منابع به سازمان بورس و اوراق بهادار در هیئت امناء صندوق توسعه ملی مطرح و مقرر شد که این مصوبه در هیئت عامل این صندوق مطرح و به بانک مرکزی ابلاغ شود.

در تاریخ ۰۳/۰۷/۹۹ نیز جلسه هیئت عامل صندوق که به صورت فوق‌العاده تشکیل شد، اختصاص منابع مورد نظر شورای عالی امنیت ملی برای بورس مصوب و به بانک مرکزی ابلاغ شد.

ولی به دلیل عدم پیگیری سازمان بورس اوراق بهادار از طریق بانک مرکزی و مشکلات تسعیر ارز توسط بانک مرکزی، این مصوبه هنوز اجرایی نشده است. با توجه به مشکلات به وجود آمده اقتصادی، با هماهنگی به عمل آمده با هیئت نظارت صندوق توسعه ملی، مبلغ یک هزار میلیارد تومان پس از تصویب در هیئت عامل صندوق، در صندوق تثبیت سرمایه سازمان بورس سپرده‌گذاری شد.

همچنین، در روز شنبه گذشته ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ نیز در جلسه‌ای با هماهنگی آقای فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور اکثریت اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی، در محل سازمان بورس اوراق بهادار برگزار و مقرر شد؛ از محل مطالبات صندوق توسعه ملی از سازمان امور مالیاتی، مبلغ ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای کمک به سازمان بورس و اوراق بهادار در صندوق “تثبیت بازار سرمایه” سپرده گذاری شود که بلافاصله نامه ی مربوطه به رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ و رونوشت آن به افراد ذی مدخل از جمله رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و جناب آقای دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی ارسال شد.

این خبر را هم ببینید:  نظرات توسعه‌دهندگان برنامه و بازی‌های موبایلی به تصمیم جدید برنامه‌ی بازار

بنابراین صندوق ‌توسعه ملی، مصوبه شورای عالی امنیت ملی را پس از بررسی فرایند کار به اجرا گذاشته و پیگیری نکردن سازمان بورس از بانک مرکزی منجر به عدم تسعیر ریالی منابع ارزی شده است.

انتهای پیام/ب


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها