رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  صفر تا صد عملیات آتش نشانی در کلینیک سینا اطهر به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز وضعیت ایمنی ساختمان های شهر تهران خوب محسوب نمی شود. وی افزود: این ساختمان های ناایمن شناسایی می […]

به گزارش جامعه نیوز:

 صفر تا صد عملیات آتش نشانی در کلینیک سینا اطهر

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز وضعیت ایمنی ساختمان های شهر تهران خوب محسوب نمی شود.

وی افزود: این ساختمان های ناایمن شناسایی می شود و بعد از آن مخاطرات آنها احصا شده و مالکین را نسبت به این مخاطرات آشنا می کنند و راهکار به آنها می گویند.

مهدی داوری گفت: ما فقط چند نامه ابلاغ نکرده ایم بلکه فرایند اعلام و آشنا سازی مالکان با خطرات احتمالی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران تصریح کرد: ایمنی یک چرخه کامل است و فقط اطفا کردن حریق نیست. فقط داشتن نردبان بلند باعث ایمنی نمی شود.

وی ادامه داد: در ساعت ۲۰:۴۶ دقیقه اولین تماس با آتش نشانی برقرار شده است. دو فرایند انجام گرفته و نزدیک ترین ایستگاه ها به این محل اعزام شدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: اولین ایستگاه ۴ دقیقه ۵۸ ثانیه بعد به محل می رسند اما بعد از آن ۴ ایستگاه دیگر هم راهی محل حادثه می شوند تا کمک رسانی کنند.

حضور اولین تیم های آتش نشانی همزمان می شود با دومین انفجار و این انفجار آنقدر سهمگین بود که ساختمان های اطراف دچار سانحه می شوند.

مهدی داوری افزود: بعد از انفجار شعاع شعله و انفجار بین ۲۰ تا ۳۰ متر بوده است و همین شعله آتش انفجار باعث مشکل برای ساختمان های اطراف می شود.

این حجم از حرارت و شعله و دود به داخل ساختمان می رسد که آتش نشانان با شعله وری طبقات همکف و ورودی ساختمان مواجه می شوند. انفجار عامل گسترش آتش بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: بیش از سی دستگاه سیلندر در این محل وجود داشته است و در همان روز ۲۵ سیلندر شارژ شده به کلینیک انتقال داده شده است. 

وی ادامه داد:  پس از اولین انفجار آتش نشانان به سرعت به سمت آتش رفته و تلاش کردند از تبعات بیشتر جلوگیری شود. در آن انبار غیر از سیلندر اکسیژن کالاهای دیگری مثل لباس یکبار مصرف هم وجود داشته است.

حرارت به شدت افزایش پیدا کرد اما همزمان با اطفای سه مکان یعنی ساختمان اصلی، ساختمان روبرویی و محل ورودی ساختمان.

از پشت ساختمان تلاش می شود تا به ساختمان دسترسی پیدا کنند اما این موضوع غیرممکن می شود. و آتش نشانان به سمت استفاده از نردبان های دستی می روند اما این هم مسیر خوبی نبوده است.

ادامه دارد…

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها