رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  صفایی: عضویت در FATF فقط سیطره اقتصادی استکبار را بر ما بیشتر می‌کند محمد صفایی نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارسف گفت: در FATF نه تنها مشکلی از ما را حل نمی‌کند بلکه موجب سیطره بیشتر استکبار جهانی در حوزه اقتصادی بر کشورمان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 صفایی: عضویت در FATF فقط سیطره اقتصادی استکبار را بر ما بیشتر می‌کند

محمد صفایی نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارسف گفت: در FATF نه تنها مشکلی از ما را حل نمی‌کند بلکه موجب سیطره بیشتر استکبار جهانی در حوزه اقتصادی بر کشورمان می‌شود. 

وی افزود: آقای ظریف هم در صحن مجلس در دوره قبل گفت: هیچ معلوم نیست عضویت در FATF مشکلی از ما حل کند.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکل اصلی امروز ما عضویت در FATF نیست، مشکل اصلی ما وضعیت فعلی بانکهای ماست که اگر ما بهعضویت FATF هم درآئیم، با این وضعیت فعلی بانک‌هایمان با مشکل مواجه می‌شویم و این سیستم فعلی بانکی ما مورد ایراد FATF قرار خواهد گرفت.

صفایی خاطرنشان کرد: امروز تنها ۲۰ درصد از منابع بانکی ما در حوزه تولید هزینه می‌شود و ۸۰ درصد دیگر در حوزه سوداگری به مصرف می‌رسد. 

وی افزود: اولویت امروز ما FATF و امثال آن نیست بلکه ما باید مدیریت منابع و پول‌های عظیمی باشد که در کشور وجنود دارد و باید این منابع عظیم پولی و مالی را صرف عمران و آبادانی کشور کرد نه اینکه اولویت خود را مربوط به پرداختن به مسائلی مانند FATF بدانیم. 

وی اظهار داشت: علاوه بر این ما امروز در شرایط تحریم هستم و دشمنان ما درصدد هستند تا به نام شفافیت و عضویت ایران در FATF اطلاعات مربوط به راه‌های دور زدن تحریم‌ها را به دست آورند. 

صفایی خاطرنشان کرد: دشمنان ما در سالهای اخیر تحریم‌هایی را بر ما اعمال کردند که خودشان به آن می‌گفتند تحریم‌های فلج‌کننده که البته این تحریم‌ها آنها را به هدف نهایی‌شان نرساند و دشمنان می‌خواهند از طریق FATF و کسب اطلاعات مالی ما به هدف خود که فلج کردن اقتصاد ایران است، برسند.

این خبر را هم ببینید:  تهاتر اطلاعات سه قوه می‌تواند فرار مالیاتی را کاهش دهد

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها