پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
صالحی: سهم ناچیز اقلید از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

صالحی: سهم ناچیز اقلید از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور

به گزارش جامعه نیوز:

 صالحی: سهم ناچیز اقلید از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، مسلم صالحی  در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق خود ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و همچنین میلاد با سعادت نبی اکرم (صلوات الله علیها) بر همه مسلمانان جهان و به ویژه مسلمانان کشور ،گفت: آقای رئیسی رئیس محترم جمهوری به نوبه خود عرض خداقوت دارم و از سفر شما و هیئت همراه به استان فارس و پیگیری حل مشکلات این استان تشکر می‌کنم.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی در ادامه مطرح کرد: متاسفانه در  سفر رئیس جمهور به استان فارس با وجود ۵ میلیون جمعیت و به عنوان سومین استان پرجمعیت کشور ،آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفت.هم از لحاظ تعداد کم وزرا و سایر افراد همراه که بایستی به عنوان نماینده  رئیس جمهور در شهرستانها حضور پیدا می‌کردند؛ و هم شاهد بی عدالتی در توزیع اعتبارات بودیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر کاهش توزیع اعتبارات به  شهرستان اقلید،ادامه داد:  غالب اعتبارات به چند شهرستان خاص اختصاص پیدا کرد و برخی از شهرستان‌ها حتی ریالی هم از اعتبارات بهره نبردند و این امر باعث نارضایتی شدید مردم این شهرستان‌ها و بی اعتمادی نسبت به دولت شما که شعارش عدالت محوری و زدودن غبار محرومیت و مظلومیت از چهره شهرستان‌های محروم بود،شد.با این مصوبات، شهرستان‌های برخوردار هر روز غنی‌تر و شهرستان‌های محروم هر روز ضعیف‌تر می‌شوند.

صالحی با بیان اینکه یکی از شهرستان‌های محروم استان اقلید است که با تقدیم بیش از ۴۰۰ شهید دین خود را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ادا کرده است، تاکید کرد: آقای رئیسی! ای کاش بودید و می‌دیدید چهره‌های خسته، دستهای پینه بسته، قدهای خمیده مردم روستاهای این شهرستان و به ویژه روستای شهرمیان را ؛که ۴۰شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است و با گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی روستاهای این شهرستان و خود مرکز این شهرستان از کمترین امکانات هم برخوردار نیستند.

این خبر را هم ببینید:  یادداشت| انصاری‌نژاد شاعر احیاگر قالب‌های مهجور

وی خطاب به رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: آقای رئیسی؛ شهرستان محروم شهرمیان از مصوبات سفر شما به جز یک  مورد آن هم به صورت دست  و پا شکسته بهره ای نبرده است. در صورتی که اطلاعات مورد نیاز پروژه‌ها از طرف مسئولین شهرستان به استانداری فارس اعلام شده است و حتی هیچ کوتاهی متوجه مسئولین این شهرستان هم نبوده است.

نماینده اقلید در مجلس خطاب به رئیسی ،تصریح کرد: بنا بر اصل اعتماد ،فکر می‌کردیم که این پروژه‌ها در لیست مصوبات قرار خواهد گرفت، حتی جهت قطعی شدن این پروژه به نماینده ویژه شما در سفر به شهرستان و هم در مراجعه حضوری در نهاد ریاست جمهوری ،موارد را باز تاکید کرده ایم.از این‌رو تقاضا داریم نسبت به تامین اعتبارات موارد ذیل که طی  یک نامه مکتوب در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰.۷.۲۵به شما ارسال شده که  افتخار دهید و آن را مطالعه کنید و دستورات لازم را صادر فرمایید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، موارد مکتوب در نامه به رئیس جمهور را برشمرد و ادامه داد: ۱. جاده سورمق- اقلید و به بیان دیگر کشتارگاه مردم اقلید که هر هفته شاهد تصادفات بسیار زیاد در این محور هستیم و هشت کیلومتر آن باقی مانده است،ان‌شاءلله دستور بدهید که مردم ما بیشتر از این جان خود را در این کشتارگاه از دست ندهند.۲. تکمیل طریق الرضا از طریق ماده ۵۶ ،بانک ملی و سازمان برنامه و بودجه موافقت کردند از طریق فاینانس این پروژه را تکمیل کنند.

صالحی در ادامه مطرح کرد:۳.پروژه فاضلاب شهر اقلید از طریق ماده ۵۶  که بانک صادرات و سازمان برنامه و بودجه موافقت کرده و اگر دولت کمک کند بدون اینکه در سال جاری کمترین فشار بر روی دولت بیاید ،می‌تواند این پروژه تکمیل شود و اعتماد خوبی را نسبت به دولت ایجاد شود.۴. جاده پاسارگاد -احمدآباد ۱۷ کیلومتر آن باقیمانده است و دو شهرستان اصلی فارس یعنی پاسارگاد و اقلید را به هم وصل می‌کند و در انتظار ۲۰ یا ۲۵ میلیارد تومان اعتبارات است.

این خبر را هم ببینید:  مرجع رسمی رسیدگی به امور مهاجرین صرفا وزارت کشور است

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ۴.درمانگاه شهر دژکرد که ۱۵ سال از زمان شروع ساخت آن می‌گذرد و تکمیل آن می‌تواند منشا خدمات درمانی برای ۱۰ هزار نفر جمعیتش این شهر و روستاهای اطراف باشد،۵. تکمیل پست برق خنشگت که مجوز اولیه دارد ولی هیچ اعتباری برای آن تخصیص داده نشده است.

وی تاکید کرد: شهرستان اقلید شهرستان کشاورزی است و برای توسعه و سرمایه‌گذاری نیاز به برق دارد ؛۶.تکمیل ساختمان مرکز آموزش ضمن خدمت فرهنگیان که ۲۰ سال از زمان شروع ساخت آن می‌گذرد و با ۲ میلیارد تومان می‌توان آن را تکمیل کرد.

صالحی به لزوم استقرار ادارات مورد نیاز ازجمله گاز در شهرهای استرآباد تاکید کرد:۷. تکمیل ساختمان نیمه کاره دانشگاه دولتی اقلید که ۱۰ سال از زمان شروع به کار آن می‌گذرد و همچنان فاقد ساختمان مناسب آموزشی و اداری است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  با اشاره به افزایش قیمت لاستیک مطرح کرد: در پایان؛دولت می‌خواهد در هفته آیندهقیمت لاستیک را افزایش بدهد؛ قطعا افزایش قیمت لاستیک یعنی تحصن رانندگان در سراسر کشور، انشاءالله که دولت بر موضوع دقت کند و بی‌رویه قیمت لاستیک را افزایش ندهد.

انتهای پیام/