رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 11 August
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: صادرات بیش از ۳۸ میلیون دلار منطقه آزاد قشم در فصل بهار به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم محمد مهدی برنجی گفت: این میزان صادرات محصولات تولیدی قشم مربوط به سه ماهه نخست سال جاری می شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی […]

به گزارش جامعه نیوز:

صادرات بیش از ۳۸ میلیون دلار منطقه آزاد قشم در فصل بهار

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم محمد مهدی برنجی گفت: این میزان صادرات محصولات تولیدی قشم مربوط به سه ماهه نخست سال جاری می شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۳۱۲ درصد داشته است.

وی اظهار کرد: حدود ۲۷ میلیون دلار از صادرات صورت گرفته به خارج از کشور مربوط به صادرات سکوی گازی به منطقه ویژه پارس انرژی توسط یکی از شرکت های فعال در منطقه آزاد قشم است.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در سه ماهه ابتدایی امسال معادل ۴ میلیون و ۲۱۰ هزار دلار نیز به داخل کشور صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون و ۸۴۹ هزار دلار) بیش از ۹ درصد رشد را نشان می دهد.

به گفته برنجی؛ در فصل بهار سال جاری همچنین معادل ۲ میلیون و ۴۳۷ هزار دلار واردات به منطقه آزاد قشم صورت گرفته که این رقم نسبت به سه ماهه ابتدایی سال گذشته (۱۵ میلیون و ۷۲ هزار دلار) حدود ۸۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: هم اینک بیش از ۱۹۰ شرکت تولیدی در چهار شهرک صنعتی تولا، فجر، کاوه و سوزا فعالیت می کنند که محصولات تولیدی خود را در بخش های ماهی خُشک، شمش روی، دستگاه آنالایزر گاز، شناورهای فلزی، اُدکلن، سیمان و کلینکر، سیگار، کامپند پلی اتیلن، ماهی و میگو را صادر می کنند.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: محصولات تولیدی در واحدهای صنعتی قشم به امارات متحده عربی، سومالی، پاکستان، شارجه و دیگر مناطق آزاد کشور صادر می شود.

بنا به این گزارش هم اینک بیش از ۱۹۰ شرکت با جمعیت ۴ هزار و ۵۰۵ نیروی کار در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد قشم فعالیت می کنند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها