پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
شکایت 36 نماینده مجلس از جهانگیری بابت نقض قانون - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

شکایت ۳۶ نماینده مجلس از جهانگیری بابت نقض قانون

به گزارش جامعه نیوز:

 شکایت ۳۶ نماینده مجلس از جهانگیری بابت نقض قانون

روح‌الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره شکایت نمایندگان از قانون شکنی جهانگیری و اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: اگر اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس در صحن علنی به تصویب نمایندگان برسد قطعا موضوع شکایت از معاون اول رئیس‌جمهور را از قوه قضائیه پیگیری خواهیم کرد. 

وی افزود: نقض قانونی که دولت انجام داده برای نمایندگان مجلس پذیرفتنی نیست، چرا که قوه مجریه با الحاق شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی را نقض کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: هدف از تصویب قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی آن بود که این وزارتخانه متولی تولید و بازرگانی اقلام کشاورزی بوده و همه اختیارات در این وزارتخانه متمرکز باشد که اتفاقا این کار در طول سال‌های اخیر منجر به خودکفایی محصولات کشاورزی و بهبود تراز تجاری شده بود. 

ایزدخواه خاطرنشان کرد: زمانی که شرکت بازرگانی دولتی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی بود عملکرد بسیار خوبی داشت و ما موفقیت‌های زیادی در خودکفایی گندم شاهد بودیم ودلیلی نداشت این قانون از سوی دولت نقض شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: ظرف مدت ۲ ساعتی که موضوع اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس نسبت به معاون اول رئیس‌جمهور در سامانه مجلس شورای اسلامی بارگذاری شده بود ۳۶ نماینده به آن رای دادند که اگر این موضوع را به هیأت رئیسه ارجاع نمی‌دانم قطعا امضاها چندین برابر امضاهای فعلی بود. 

این خبر را هم ببینید:  قالیباف: نمایندگی همه مردم به‌ویژه محرومان را وظیفه خود می‌دانیم

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه موضوع شکایت نمایندگان از قانون شکنی جهانگیری  معاون اول رئیس‌جمهور و اعمال ماده ۲۳۴ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس هم اکنون در اختیار هیأت رئیسه است و منتظر در دستور کار قرار گرفتن این موضوع هستیم.

ایزدخواه گفت:‌ اگر نماینده‌ای با این موضوع موافق است می‌تواند به هیأت رئیسه مراجعه کرده و این درخواست را امضا کند.

انتهای پیام/