رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 29 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  شهریاری: شفافیت آراء به شفافیت مواضع نمایندگان در مجلس کمک می‌کند حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درباره شفافیت آراء نمایندگان گفت: شفافیت آراء امری مطلوب و ضروری است و من […]

به گزارش جامعه نیوز:

 شهریاری: شفافیت آراء به شفافیت مواضع نمایندگان در مجلس کمک می‌کند

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درباره شفافیت آراء نمایندگان گفت: شفافیت آراء امری مطلوب و ضروری است و من از آن حمایت می‌کنم.

وی افزود: شفافیت آراء به این امر کمک می‌کند که ما در مجلس شفافیت در مواضع نمایندگان را نیز داشته باشیم و از این حیث شفافیت امر بسیار مهمی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در مجلس بعضا شاهدیم که حدود ۲۰۰ نماینده یک طرح را امضا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند اما موقع رأی‌گیری ۵۰ نفر بیشتر به آن رأی نمی‌دهند، اگر شفافیت در آراء را داشته باشیم، به تدریج جلوی این رفتارها نیز گرفته می‌شود. شفافیت آراء به ویژه در مورد رأی اعتماد و عدم رأی اعتماد به وزرا و اعضای کابینه بسیار مهم است که نمایندگان چه رایی را می‌دهند و این که آیا رأی آنها با اظهارنظرهایشان همسو است یا خیر.

شهریاری در پایان گفت: همان طور که گفتم شفافیت آراء باعث می‌شود تا در مجلس از تناقض بین اظهارات و آراء جلوگیری شود و ما شاهد این مسائل نباشیم که یک نماینده یک جور موضع بگیرد و در زمان رأی دادن، رأی دیگری بدهد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها