رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  شهرستان پارس آباد در وضعت قرمز کرونایی قرار دارد/ اخذ مصوبه بارانداز ریلی مشترک ایران و کشور آذربایجان به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر بهنام جو شامگاه گذشته در سفر به شهرستان پارس آباد با اشاره به آمار موارد مثبت کرونا در این شهرستان اظهار کرد: نظارت بر قرنطینه گروه‌های […]

به گزارش جامعه نیوز:

 شهرستان پارس آباد در وضعت قرمز کرونایی قرار دارد/ اخذ مصوبه بارانداز ریلی مشترک ایران و کشور آذربایجان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر بهنام جو شامگاه گذشته در سفر به شهرستان پارس آباد با اشاره به آمار موارد مثبت کرونا در این شهرستان اظهار کرد: نظارت بر قرنطینه گروه‌های در معرض خطر و موارد مشکوک و رصد حضوری و تلفنی آنها در کنترل شیوع کرونا بسیار حائز اهمیت است که در این امر پایگاه‌های بسیج خوب عمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سیر آمارهای بستری و فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان نزولی شده افزود: اصناف و بازاریان اولین گروه‌هایی هستند که از شیوع کرونا خسارت می‌بینند و در این پیک همکاری خوبی را با قرارگاه داشتند.

استاندار اردبیل بیان کرد: امیدواریم هفته آتی وضعیت شهرستان‌های پارس آباد و مشگین شهر نیز تغییر مثبت یافته و شاهد کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی اصناف و گروه‌های شغلی دیگر باشیم.

وی با بیان اینکه ماسک و رعایت فاصله اجتماعی عامل مهم در کنترل کرونا است، تصریح کرد: علت پیک اخیر، عدم رعایت فاصله و عادی انگاری در رعایت پروتکل‌ها بود.

تعیین تکلیف اراضی عشایر کشت و صنعت مغان تا پایان دولت دوازدهم

بهنام جو به تعیین تکلیف اراضی عشایر با مصوبه هیات دولت تاکید کرد و اذعان داشت: مسیر پیگیری تا تصویب این مطالبه بسیار سخت و فنی بود اما با دلگرمی که  عشایر غیور به ما دادند پیگیری‌ها به قوت انجام شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: امیدواریم در ماه آتی واگذاری زمین‌های مسکونی و اسناد املاک روستاهای محدوده نشین شروع و تا پایان دولت تمامی مصوبه هیات دولت در خصوص واگذاری اراضی به واجدین شرایط عملیاتی شود.

این خبر را هم ببینید:  ایجاد حاشیه امن برای منکرات در جامعه باعث تاسف است

طرح منطقه آزاد در مرحله نهایی قرار دارد

استاندار اردبیل از قرارگیری طرح منطقه آزاد در مرحله نهایی خبر داد و گفت: منطقه آزاد ظرفیت بزرگی را برای ارتباطات بین المللی در استان و توسعه و رونق اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری‌ها ایجاد خواهد کرد.

بهنام جو به اخذ مصوبه پایانه لجستیکی و بارانداز ریلی و شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان نیز اشاره کرد و گفت: طرح و نقشه‌ها و مطالعات برای اخذ نظر کشور جمهوری آذربایجان در کمیسیون‌ها ارائه شده و در حال پیگیری است.

وی به افزایش صادرات از گمرک بیله سوار در دوران کرونایی نیز اشاره کرد و گفت: حجم مبادلات مرزی و حمل و نقل استان به نزدیک ۲۵۰ میلیون دلار رسیده که افزایش آن نسبت به سال گذشته بیش از ۷۰ درصد است.

انتهای پیام/۳۴۶۳/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها