پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
شهرداری به تنهایی نمی‌تواند میراث‌دار بناهای تاریخی باشد/شاهدیه پاسگاه انتظامی مستقل ندارد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

شهرداری به تنهایی نمی‌تواند میراث‌دار بناهای تاریخی باشد/شاهدیه پاسگاه انتظامی مستقل ندارد

به گزارش جامعه نیوز:

 شهرداری به تنهایی نمی‌تواند میراث‌دار بناهای تاریخی باشد/شاهدیه پاسگاه انتظامی مستقل ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سیدعلی میرنژاد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران حاضر و در خصوص ویژگی‌های شاهدیه و نیازهای توسعه‌ای این شهر اظهار کرد: شهر شاهدیه با مساحتی بالغ بر دو هزار و ۵۰ هکتار دارای ۱۸ هزار و ۳۵۰ نفر جمعیت است که در شمال غربی شهرمیراث جهانی یزد قرار گرفته است.

وی افزود: شهرداری شاهدیه طی چهار سال گذشته درآمدی بالغ بر هزار میلیارد ریال داشته که در طرح‌های مختلف توسعه شهری نظیر ساخت شش میدان، ساماندهی۲۶ ایستگاه اتوبوس شهری، ساخت بیش از ۶۰ هزار مترمربع پیاده رو، ساخت و نصب چهار المان شهری، اجرای بیش از ۳۸۰ هزار مترمربع عملیات آسفال در ۱۵۰ مورد معابر شهری و بهبود فضای سبز، هزینه شده است.

شهردار شاهدیه توجه به فضای سبز شهری را یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری دانست و گفت: در حال حاضر با پیگیری‌های انجام شده سرانه فضای سبز شهری در شاهدیه به ازای هر نفر ۴۴ مترمربع تعین شده که از میانگین کشوری بالاتر است.

میرنژاد راه‌اندازی شش بوستان جدید را از جمله اقدامات در دستور کار شهرداری شاهدیه عنوان و تصریح کرد: توجه به افزایش فضای سبز در شاهدیه نقش مهمی در کاهش آلودگی برای شاهدیه و شهر میراث جهانی یزد ایفا می‌کند.

وی درخصوص تأمین منابع آبی فضای سبز شاهدیه خاطرنشان کرد: بخشی از آب مورد نیاز از منابع موجود شهری تأمین می‌شود و برای مابقی آن نیازمند تخصیص آب از منابع استانی هستیم.

این خبر را هم ببینید:  فضائل معنوی در طول سال در وجود انسان نهادینه شود/ به‌زودی دنیای بدون اسرائیل تجربه می‌شود

شهردار شاهدیه با بیان این‌که تخصیص ۲۰ لیتر بر ثانیه آب مهمترین مطالبه مدیریت شهری برای تقویت سرانه فضای سبز است، گفت: افزایش سرانه فضای سبز در حقیقت ایجاد زیرساخت لازم برای تأمین سلامت عمومی مردم شهرهای شاهدیه و یزد است.

میرنژاد در بخش دیگری از سخنان خود ارتقای امنیت اجتماعی را از دیگر دغدغه‌های شهرداری شاهدیه دانست و بیان کرد: بعد از رایزنی‌های متعدد با فرمانده انتظامی استان یزد زمینی به مساحت دو هزار مترمربع همراه با یک دستگاه خودروی سواری و دو دستگاه موتورسیکلت ویژه پاسگاه انتظامی مستقل شاهدیه تأمین شده که امیدواریم با مساعدت سریع فرماندهی انتظامی هرچه سریعتر پاسگاه شاهدیه ساخته و افتتاح شود.

وی حراست از بافت تاریخی یکی دیگر از رویکردهای مدیریت شهری در شاهدیه عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های مستمر توسط شهرداری بلاخره بافت تاریخی شاهدیه در سال جاری با شماره ۳۰۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

شهردار شاهدیه راه‌اندازی طرح گردشگری و آغاز عملیات بهسازی و بازسازی قلعه ساسانی را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری در راستای حراست از بناهای تاریخی این شهر دانست و خاطرنشان کرد: ارتقای کمی و کیفی خدمات مدیریت شهری مهمترین اولویت اجرایی شورا و شهرداری شاهدیه است.

میرنژاد در پایان ایجاد زیرساخت‌های لازم برای خدمات غیرحضوری را از دیگر اولویت‌های شهرداری در شاهدیه عنوان کرد: شاهدیه اولین شهر استان یزد بود که از تاریخ ۹۹/۹/۹ بیش از ۳۰ خدمت خود را در به صورت الکترونیکی به شهروندان ارائه کرده است.

انتهای پیام/الف