پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
شمار فوتی‌های کرونا در شبستر به 212 نفر رسید/ کسب رتبه دوم کنترل کرونا در استان - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

شمار فوتی‌های کرونا در شبستر به ۲۱۲ نفر رسید/ کسب رتبه دوم کنترل کرونا در استان

به گزارش جامعه نیوز:

 شمار فوتی‌های کرونا در شبستر به ۲۱۲ نفر رسید/ کسب رتبه دوم کنترل کرونا در استان

حسین عبدالهی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شبستر با تاکید بر اینکه در حال سپری کردن موج چهارم کرونا در شهرستان هستیم که از گذشته سخت تر است و با شدت بیشتری خودنمایی می‌کند، اظهار داشت: کاهش رعایت موارد پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم در اواخر اسفندماه سال گذشته، خصوصا تعطیلات نوروز امسال باعث افزایش شیوع کرونا و اعلام وضعیت قرمز در منطقه شبستر شد.

وی تعداد فوتی های بیماری کرونا از اواخر سال ۹۸ تا کنون را ۲۱۲ نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد شش نفر مربوط به اسفند ۹۸ و ۱۹۰ نفر مربوط به سال ۹۹ و ۱۶ نفر مربوط به سال ۱۴۰۰ می باشد.

فرماندار شبستر به تعداد مبتلایان این بیماری نیز اشاره کرد و گفت: چهار هزار و ۲۰۰ نفر در سال ۹۹ و یک هزار و ۳۰۰ نفر در سال ۱۴۰۰ دارای علائم مثبت بیماری کرونا بوده اند، که هم اکنون ۵۲ نفر در بخش عمومی و شش نفر در بخش ویژه بیمارستان فاطمیه شبستر بستری هستند. به طوریکه بیشترین بستری به تعداد ۷۱ نفر مربوط به دوم اردیبهشت سال جاری بود.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان شبستر با اشاره به مصوبه ستاد ملی و استانی خاطرنشان کرد: تأمین، حفظ و سلامت مردم از جمله اولویت های مسوولان است و اجرای مصوبه ها با همکاری مردم و نظارت از سوی نهادهای ذی‌ربط برای کاهش آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ مورد انتظار است.

این خبر را هم ببینید:  سلیمی: دولت دوازدهم در خرید واکسن کرونا ترک فعل کرده/ قالیباف: کمیسیون اصل ۹۰ موضوع را پیگیری کند

وی میانگین فوتی‌های ماهانه در سال گذشته را ۱۶ نفر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه با وجود موج سخت پیک چهارم کرونا، این تعداد در فروردین ماه سال جاری به علت رعایت موضوع به ۱۲ نفر رسید و شهرستان شبستر از نظر کنترل بیماری رتبه دوم استانی را کسب کرد.

عبدالهی همچنین از تشکیل گشت‌های ویژه برای پیشگیری از برگزاری تجمع با نظارت فرماندهی انتظامی منطقه خبر داد و بیان کرد: با همکاری پنج اکیپ شامل همکاران بهداشت و درمان، صمت،  اماکن نیروی انتظامی، هلال احمر و اصناف ضمن نظارت بر فعالیت‌های صنوف و خدمات در راستای حفظ سلامت مردم با افرادی که بدون توجه به توصیه های بهداشتی به سلامت عمومی صدمه می زنند برخورد می شود. که در این راستا ۱۲۰ مورد از صنوف تذکر گرفته و ۱۴ واحد در سال جاری تاکنون پلمب شد.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان شبستر به توصیه کارشناسان امر اشاره کرد و تاکید کرد: مردم اصول سه گانه یعنی  شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

فرماندار شهرستان شبستر با تاکید بر این که نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی مطابق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا باید با جدیت دنبال شود گفت: در مواردی که به رعایت پروتکل های پیشگیرانه از سوی اصناف توجه جدی نمی شود به رغم میل باطنی باید از قوه قهریه استفاده کرد.

وی درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۵۰ درصد رسیده است از این رو با هدف پیشگیری از گسترش این بیماری به همشهریان توصیه می شود از برگزاری هرگونه مهمانی ، مسافرت و تردد غیر ضروری پرهیز و در صورت حضور در هر جمعی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند شهروندان در خریدهای خود به ویژه خرید نان به ویژه در ماه رمضان مدیریت زمان کنند و از تشکیل صف برای خریدهای غیرضروری خودداری کنند مردم نباید به مناطقی وارد شوند که تهویه ندارد و یا فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی‌گردد.

این خبر را هم ببینید:  افزایش بی سابقه مصرف برق در استان خراسان جنوبی/ صرفه‌جویی نباشد خاموشی قطعی است

حسین عبدالهی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در سطح شهرستان بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با همکاری و همراهی مردم تاکید کرد و گفت: در شهرستان ۱۳۵ هزار نفری شبستر در صورتی که مردم توصیه های بهداشتی را همچون گذشته با جدیت رعایت کنند می توانیم این بیماری را کنترل کنیم و رنگ شهرستان را به نارنجی تبدیل کنیم.

انتهای پیام/۶۰۰۰۶