پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
شمار بستری‌شدگان کرونایی درمازندران به یک‌هزار و ۴۱۳ نفر رسید - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

شمار بستری‌شدگان کرونایی درمازندران به یک‌هزار و ۴۱۳ نفر رسید

به گزارش جامعه نیوز:

 شمار بستری‌شدگان کرونایی درمازندران به یک‌هزار و ۴۱۳ نفر رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، پانزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با ادامه موج چهارم پیک کرونا در استان مازندران سپری می‌شود.

این روزها نیز شاهد ادامه نگرانی‌های کرونایی در استان مازندران هستیم که لازم است توصیه‌ها و هشدارها بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۰۳ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۲۵۷ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنون  یک‌هزار و ۱۴۲ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۲۵ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی  با اشاره به سرعت بالا و سطح وسیع موج چهارم شیوع کرونا نسبت به موج‌های قبلی بر اعمال سختگیری‌های بیشتر برای رعایت پروتکل‌ها تاکید کرد و خواستار رعایت دقیق محدودیت‌های وضع شده، در خانه ماندن، عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی، تعطیلی مجالس و مراسم برای گذر از این شرایط بحرانی شد.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر  ۲۷۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ بیمار جدید بستری و ۷۳ بیمار هم  ترخیص شدند.

این خبر را هم ببینید:  هشدار نماینده عراقی درباره تداوم فعالیت مشکوک آمریکا در گذرگاه «جریشان»

وی گفت: ۴۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۲۵۴ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۴۱۳ نفر رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج