رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
  • السبت ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 28 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  شفافیت آراء باعث کاهش تعارض منافع و جلوگیری از نفاق می‌شود عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درباره شفافیت آراء نمایندگان گفت: این حق مردم است که بدانند نمایندگان آنها چه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 شفافیت آراء باعث کاهش تعارض منافع و جلوگیری از نفاق می‌شود

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درباره شفافیت آراء نمایندگان گفت: این حق مردم است که بدانند نمایندگان آنها چه رایی می‌دهند و به ویژه در طرح‌ها و لوایحی که در آنها در باره آینده کشور تصمیم‌گیری می شود ضروری است آراء شفاف باشد.

وی افزود: همانطور که گفتم ضرورت دارد در مورد طرح‌ها و لوایحی که آینده کشور را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و نیز مربوط به مسائل معیشتی مردم است،‌ آراء شفاف باشد تا مردم بدانند که نمایندگان آنان چه رایی داده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: علاوه بر این در مورد طرح‌ها و لوایح حساسی که ذکر شده، نمایندگان باید در قبال رأیی که داده‌اند پاسخگو باشند البته بدیهی است که آینده در مورد آنها به خاطر آراء‌شان قضاوت خواهد کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: علاوه بر این شفافیت موجب کاهش تعارض منافع و مدیریت آنها می‌شود و نماینده هنگام رأی دادن به جای این که منافع شخصی خود را در نظر بگیرد و به فکر این باشد منافعی را برای آینده خود تأمین کند، منافع عموم و مصالح کشور را در آراء خود مدنظر قرار دهد.

وی افزود: ما همواره شاهد این هستیم که افراد در جمع‌های مختلف مواضع مختلف و متناقضی را اتخاذ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و به ویژه در تبلیغات انتخاباتی وعده‌هایی می‌دهند و پس از کسب آراء مردم به این وعده‌های خود عمل نمی‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: شفافیت باعث می‌شود تا جلوی این رفتارهای منافقانه گرفته شود و افراد به ویژه در تبلیغات انتخاباتی خود از دادن وعده‌های دروغ پرهیز کنند.

گودرزی خاطرنشان کرد: البته باید مراقب بود که شفافیت لوث نشود و به جای پرداختن به متن، مسائل حاشیه‌ای جایگزین متن و بطن کار نشود و باید برای شفافیت حد و مرزی قائل شد و ضروری است که بدانیم مسائل کشور دارای طبقه‌بندی‌هایی است و لازم است تا حد و حدودها در بحث شفافیت به طور جد رعایت شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها