پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
شریعتمداری: مرحله پنجم پرداخت اشتغال پایدار روستایی از دو روز پیش آغاز شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

شریعتمداری: مرحله پنجم پرداخت اشتغال پایدار روستایی از دو روز پیش آغاز شد

به گزارش جامعه نیوز:

 شریعتمداری: مرحله پنجم پرداخت اشتغال پایدار روستایی از دو روز پیش آغاز شد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، گفت: همانطور که امروز رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت به استحضار مردم رساند، مرحله پنجم پرداخت اشتغال پایدار روستایی را از دو روز پیش آغاز کردیم که حدود ۸ هزار میلیارد منابع را در اختیار چهار بانک عامل، توسعه و تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات به کلیه متقاضیان در نوبت وام‌های اشتغال پایدار روستایی قرار داده‌ایم.

شریعتمداری افزود: با احتساب ۱۲ هزار میلیارد پرداختی گذشته به ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع از منبع یک و نیم میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی خواهیم رسید. تاکنون ۱۳۵ هزار فعالیت اقتصادی از محل این منابع در روستاها و بخش‌های زیر ۱۰ هزار نفر به اجرا درآمده است که دوشنبه با حضور رئیس‌جمهور بیش از ۲۵۰۰۰ فعالیت گوناگون در روستاها افتتاح شد.

وی اظهار داشت: از محل اجرای این منابع علاوه بر اشتغال ۲۲۰ هزار نفری که تا کنون به وجود آمده است، غیر از طرح بوم‌گردی که به دلیل کرونا با مشکلاتی مواجه شده است، بقیه آن‌ها با توجه به پایش‌های استانداران که در سطح مناطق‌شان‌ انجام می‌دهند به خوبی پیش می‌رود و حتی بخشی از افرادی که تسهیلات دریافت کرده‌اند، بازپرداخت‌شان آغاز شده است و حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از بازپرداختی تسهیلات برگشته که امیدواریم این اقدام به صورت چرخشی ادامه پیدا کند و باعث ایجاد طرح و اشتغال در روستاها شود، این طرح رشد اشتغال روستایی را از ۳ درصد پیش از اجرای آن به ۲۹ درصد رسانده است.

این خبر را هم ببینید:  احیاگر غدیرـ۱۶| اگر تاریخ، صحیح بیان شود به لشکرکشی خیابانی نیازی نیست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه علاوه بر آن اقدام ملی دیگری در روز روستا انجام شد که آقای رئیس جمهور آن را کلید زدند، ابراز داشت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر ایران تا قبل از دولت تدبیر و امید ۶۵۴ هزار بیمه شده و مستمری‌بگیر داشت که در جدول تدبیر و امید به یک میلیون و ۲۸۰ هزار رسید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه منابع اولیه این صندوق از طریق خود بیمه شده پرداخت می‌شد و برخی از ساکنان روستاهای ما امکان پرداخت ۵ درصد سهم خودشان را نداشتند. دولت هم سهم بیمه خودش و هم سهم بیمه روستاییان و عشایر را پرداخت کرد و حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع در اختیار صندوق قرار گرفت؛ به این ترتیب یک میلیون و پانصد هزار بیمه شده جدید به مجموعه صندوق بیمه روستای و عشایر افزوده خواهد شد و جمع آن به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سطح روستاهای کشور خواهند رسید.

شریعتمداری در خاتمه بیان داشت: میزان مستمری بگیران که قبلا چیزی کمتر از ۱۰ هزار نفر بود، اکنون به ۱۱۲ هزار نفر رسیده است؛ مجموع سرانه سرمایه موجود همه بیمه‌شدگان که در شروع فعالیت این دولت ۴ میلیون تومان بوده است، امروز به ۸۰ میلیون تومان یعنی ۲۰ برابر افزایش پیدا کرده است، بنابراین صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر پایدارترین صندوق بیمه است.

انتهای پیام/