رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: شرکت نفتی اگزون آمریکا دوباره گزارش ضرر داد به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، شرکت اگزون موبیل آمریکا شب گذشته اعلام کرد برای دومین دوره سه ماهه پیاپی ضرر کرده است. بر همین اساس این شرکت ۱.۱ میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال جاری زیان […]

به گزارش جامعه نیوز:

شرکت نفتی اگزون آمریکا دوباره گزارش ضرر داد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، شرکت اگزون موبیل آمریکا شب گذشته اعلام کرد برای دومین دوره سه ماهه پیاپی ضرر کرده است. بر همین اساس این شرکت ۱.۱ میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال جاری زیان داشته است.

این نخستین بار در ۳۶ سال گذشته است که شرکت نفتی اگزون موبیل برای دو دوره سه ماهه پیاپی اعلام ضرر کرده است. البته اگزون موبیل تلاش کرده با بالا بردن ارزش نفت انبار شده خود از ضرر سهامداران جلوگیری کرده و به ازای هر سهم خود ۴۴ سنت تقسیم سود داشته باشد.

دیگر شرکت‌های نفتی بزرگ نظیر شورون، توتال، رویال داچ‌شل عملکرد بسیار بدتری را به ثبت رسانده‌اند بگونه‌ای که این شرکت‌ها در دارایی‌های نفت و ارزی خود تجدید ارزیابی کرده و ارزش پول آنها میلیاردها دلار کاهش داشته است. به عنوان مثال شرکت بریتیش پترولیوم از ۱۷.۵ میلیارد دلار خسارت به دلیل شرایط پیش آمده خبر داده است.

شرکت اگزون طی سال جاری سرمایه‌گذاری‌هایش را ۳۰ درصد کاهش داده و به ۲۳ میلیارد دلار رسانده است مدیرعامل این شرکت همچنین اعلام کرده است:‌ بعید است برای سال آینده بیشتر از ۱۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داشته باشیم.

پیش از شیوع ویروس کرونا مدیرعامل اگزون موبیل از برنامه این شرکت برای افزایش تولید و سوددهی خبر داده بود که در این برنامه روی تقویت درآمد قشر متوسط و افزایش مصرف حامل‌های انرژی از سوی آنها حساب شده بود.

انتهای پیام/

 


این خبر را هم ببینید:  درباره منع پروانه اشتغال برای بازنشستگان

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها