رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۶ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 24 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: شرکت‌های صنعتی-نظامی آلمان و فرانسه به دنبال استقلال از آمریکا هستند به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «ولت ام سونتاگ» گزارش داد که شرکت‌های صنعتی-نظامی آلمان و فرانسه در نظر دارند وابستگی خودشان به فناوری‌های آمریکا در زمینه تولید تجهیزات و ادوات نظامی را کاهش دهند. به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، طبق […]

به گزارش جامعه نیوز:

شرکت‌های صنعتی-نظامی آلمان و فرانسه به دنبال استقلال از آمریکا هستند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «ولت ام سونتاگ» گزارش داد که شرکت‌های صنعتی-نظامی آلمان و فرانسه در نظر دارند وابستگی خودشان به فناوری‌های آمریکا در زمینه تولید تجهیزات و ادوات نظامی را کاهش دهند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، طبق گزارش این روزنامه آلمانی، شرکت‌های آلمانی و فرانسوی به دنبال آن هستند که راهی به منظور قطع وابستگی خودشان به فناوری‌های آمریکایی در زمینه تولید تجهیزات نظامی از قبیل فناوری حفاظت از داده‌ها پیدا کنند.

ولت ام سونتاگ خبر داد، این شرکت‌ها خواهان آن هستند که در زمینه تولید چندین سامانه و سیستم تسلیحاتی شامل بالگردها، تفنگ تهاجمی جدید برای نیروهای مسلح آلمان و یک جت جنگنده طبق برنامه «سیستم پیکار هوایی آینده» (Future Combat Air System یا FCAR) مستقل شوند.

طبق گزارش این رسانه آلمانی، شرکت‌های این کشور و فرانسه از یک موضوع دیگر هم ناخرسند هستند و آن این واقعیت است که طبق یک قانون داخلی آمریکا (قانون موسوم به قانون ایتار)، این کشور این اختیار را دارد که روی صادرات اقلام مرتبط با فناوری‌های دفاعی و نظامی آمریکا کنترل داشته باشد.

به گفته این روزنامه، آمریکا با این قانون می‌تواند تجهیزات تولید شده با استفاده از فناوری‌های آمریکایی را کنترل و اگر ضروری تشخیص دهد، صادرات این فناوری ها را محدود کند.

«فلورنت چائووانسی» مدیر فروش بخش موتورهای بالگرد در شرکت فرانسوی «سفران» در این باره گفت: «اروپا بدون ایتار و دیگر مقررات آمریکا می‌تواند آزادی بیشتری در زمینه ارسال تولیدات نظامی خودش داشته باشد. یکی از مزایای تولیدات ۱۰۰ درصد ساخت اروپا این است که این شرکتها در اروپا می مانند و به دست کشورهای غیر اروپایی نمی افتند».

فرانسه و آلمان جولای ۲۰۱۷ رسما برنامه مشترک «سیستم پیکار هوایی آینده» (FCAR) را اعلام کردند که هدف آن تولید جت جنگنده کاملا اروپایی است.

طبق برنامه قرار است این جنگنده تماما اروپایی در نهایت جایگزین جنگنده‌های نسل چهارم تایفون و رافائل شوند. شرکت‌های ایرباس و داسو در کار ساخت این هواپیما دخیل هستند و شرکت فرانسوی سفران به همراه شرکت آلمانی «ام تی یو ارو انجینز» در تولید موتور آن همکاری می‌کنند.

انتشار خبر تلاش شرکت‌های صنعتی-نظامی فرانسوی و آلمانی برای استقلال از آمریکا در حالی صورت گرفته که طی سال‌های اخیر امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بر لزوم استقلال اروپا تاکید و ایده‌هایی چون «ارتش واحد اروپا» را طرح کرده‌اند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها