رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 29 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  شرایط امروز کشور نتیجه اولویت قراردادن مذاکرات است/خسارت‌های مذاکره را شفاف کنیم سجاد اسماعیلی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا گفت: از ابتدای گرم شدن بازار انتخابات امریکا، تیمی جریان ساز و گفتمان ساز دولت، به دنبال […]

به گزارش جامعه نیوز:

 شرایط امروز کشور نتیجه اولویت قراردادن مذاکرات است/خسارت‌های مذاکره را شفاف کنیم

سجاد اسماعیلی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا گفت: از ابتدای گرم شدن بازار انتخابات امریکا، تیمی جریان ساز و گفتمان ساز دولت، به دنبال شرطی سازی دوباره مردم و ایجاد دوباره دوگانه هایی چون مصلحت-عزت و معیشت-مقاومت بود و همانطور که از شواهد و قرائن بر می آمد، کنترل و حتی در بازه ای کوتاه، کاهش قیمت، در راستای همین شرطی سازی اتفاق افتاد.

وی افزود: مردم دقت داشته باشند، شرایط حال حاضر جامعه که عده ای قصد دارند آن را شرایط پیش از مذاکرات جدید جلوه دهند، شرایط پس از مذاکرات ۶ ساله است و مشکلات عدیده ای که باز عده ای می خواهند حل آن را به مذاکرات گره بزنند، حاصل اولویت قرار دادن محض همین مذاکرات است.

اسماعیلی تصریح کرد: این دولت بیش از ۶ سال از عمر خود را به مذاکراتی پرداخت که هیچ عاید درخوری برای کشور نداشت و بدعهدی های آمریکا خیلی زود رییس جمهور محترم را به این نتیجه رساند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است. حال حقیقتا چه اتفاقی بعد از انتخاب شدن بایدن دموکرات افتاد که تا قبل از آن وجود نداشت؟! دشمنی دشمن تغییر کرد؟! دشمن تغییر ماهیت داد و به دوست تبدیل شد؟!! 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: هر انسان منصفی با یک جستجوی ساده می تواند به یکی بودن جمهوری خواه و دموکرات پی ببرد. رقابت این دو حزب در آمریکا در مقدار و کیفیت و سبک رذالت و دنائت و نسل کشی و دشمنی با هر چه غیر هژمونی و نظام سلطه مورد نظرشان در جهان است!

وی گفت: تا کی قرار است حدود و ثغور مصالح نظام با خط کش بزدلان و خودفروختگان غرب پرست مشخص شود؟ مگر ما در چقدر ظرفیت و فرصت داریم که مسئله ای را چند بار تجربه کنیم؟ کدام انسان عاقلی دوباره و سه باره و چند باره  پای در راهی می گذارد که خود به بی نتیجه بودن آن اذعان دارد؟
تا کی قرار است افکار التقاطی عده ای که فقط منافع خود و حزب و جناحشان برایشان مهم است جای منظومه فکری ناب انقلاب اسلامی را بگیرد؟

اسماعیلی یادآور شد: البته از کسانی که از کربلا با آن همه مظاهر عزت و مقاومت، درس مذاکره می گیرند و صلح امام حسن (ع) را با دلایل واهی به حاشیه می رانند، بیش از این هم نباید انتظار داشت.

وی اضافه کرد: به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشجویی، به شدت مخالفت خود را با ریل گذاری مجدد دولت و دولتی ها به سمت رویای نافرجام مذاکره اعلام می دارم و از همه همسنگران عزیز خود در جامعه دانشجویی کشور درخواست می کنم که در مواجهه با این اشتباه بزرگ سکوت نکنند و ابعاد آن را برای مردم روشن سازند. 

این فعال دانشجویی گفت:  اما امروز جامعه نخبگانی کشور بیش از هر زمان دیگری وظیفه دارد. دو وظیفه ی مهم و اساسی؛ اول اینکه در مقابل موج ایجاد شده توسط دولت برای بازگشت به مذاکرات هزینه زا و بی فایده، بی تفاوت نباشد و بداند که سکوت امروزش، پایکوبی بر خون شهیدان راه عزت و سربلندی و اقتدار این مرز و بوم است و دوم اینکه برای حل مشکلات پدید آمده در کشور که نتیجه مدیریت ناکارآمد برخی مسئولین است، به صحنه بیایند و در همه  عرصه ها ورود فعالانه داشته باشند. چه کار نظری و ایده پردازی و تصمیم سازی و چه کار جهادی و عملیاتی.

وی گفت: تعالی و پیشرفت کشور در عرصه های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در گرو اتکا به ظرفیت های درونی و ارتباط عقلانی و حساب شده با دنیاست. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها