پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
شرایط استثنایی رفع تعهد ارزی واردات دو شرکت دولتی + سند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

شرایط استثنایی رفع تعهد ارزی واردات دو شرکت دولتی + سند

به گزارش جامعه نیوز:

 شرایط استثنایی رفع تعهد ارزی واردات دو شرکت دولتی + سند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری در یکصد و سی و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار که در مورخ ۱۴۰۰.۱.۳۰ برگزار شد نحوه رفع تعهد ارزی واردات کالاهای اساسی تعیین شد.

یکصد و بیست و یکمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، همچنین همچنین پیر تصمیمات بند ۵ جلسه یکصد و چهاردهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی طی نامه شماره ۶۰.۲۱۴۷۰۸ مورخ ۹۹.۹.۵) تصمیمات، بند ۱۰ یکصد و بیست و یکمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی طی نامه شماره ۶۰.۲۵۹۵۲۱ مورخ ۹۹.۱۲.۱۶) و مفاد مربوط به شیوه نامه نحوه کنترل رفع تعهد ارزی واردات کالاهای اساسی در زمان ثبت سفارش (ابلاغی طی نامه شماره ۶۰.۲۲۴۰۷۸ مورخ ۱۳۹۹.۸.۱۹) به شرح زیر اصلاح می گردد: 

مقرر شد در صورتی که در صد تعهد ارزی ایفا نشده مربوط به واردات کالا (نسبت تعهدات منقضی شده به کل تعهدات) برای یک واردکننده بیشتر از ۱۰ درصد باشد از هر گونه ثبت سفارش جدید، تخصیص ارز جدید و همچین ویرایش و یا تمدید ثبت سفارش های گذشته وی به صورت سیستمی ممانعت بعمل آید. 

تبصره یک – درصد تعهد ارزی ایفا نشده مربوط به واردات کالا از سوی شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور تا ۳۰ درصد بلامانع است. 

تبصره دو – به منظور ممانعت از تخصیص ارز جدید، مقررات صادرات و واردات موظف است نسبت به تعلیق ثبت سفارش های گذشته که تخصیص ارز نداشته اند، اقدام نماید. 

تبصره سه – دفتر مقررات صادرات و واردات موظف است شیوه نامه موضوع این بند را به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی جهت اعمال در سامانه ابلاغ نماید.

این خبر را هم ببینید:  وزارت اطلاعات عروج دلاورانه نوجوان قهرمان خوزستانی را تسلیت گفت

14000205000553 Test NewPhotoFree - شرایط استثنایی رفع تعهد ارزی واردات دو شرکت دولتی + سند

انتهای پیام/