رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  شتاب‌بخشی به پروژه‌های بخش کشاورزی کهگیلویه مستلزم نگاه ویژه وزیر است به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام سید محمد موحد امروز در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت بخش کشاورزی شهرستان گفت: باید فرصت‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی را رصد، تجزیه و تحلیل کنیم تا برنامه‌های کوتاه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 شتاب‌بخشی به پروژه‌های بخش کشاورزی کهگیلویه مستلزم نگاه ویژه وزیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام سید محمد موحد امروز در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت بخش کشاورزی شهرستان گفت: باید فرصت‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی را رصد، تجزیه و تحلیل کنیم تا برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت مناسب برای این بخش طراحی و اجرا شود.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت توپوگرافی، جغرافیایی و آب و هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد را مستعد گونه‌های گیاهی متنوع کرده است.

وی ادامه داد: این استان در دل خود ۲هزار و یکصد گونه گیاهان دارد که از این تعداد ۴۷۰ گونه دارویی است و این امر خود یک فرصت بزرگ برای مجموعه جهاد کشاورزی است تا با سرمایه گذاری در این استان هم به پوشش گیاهی استان کمک کند هم در بحث اشتغال زایی گام موثری را بردارد.

نماینده مردم شریف شهرستان‌های کهگیلویه بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به دو سد خاکی کوهبرد کهگیلویه و سد خاکی ایلی آباد بیان داشت: سد خاکی کوهبرد با سطح زیر کشت ۳۰۰ هکتار نیازمند تامین اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریالی است و نیز سد خاکی ایلی آباد با سطح زیر کشت ۴۰۰ هکتار نیازمند تامین اعتبار ۳۶۰ میلیارد ریال می باشد.

وی با اشاره به طرح تامین آب اراضی دشت بن لنده بیان داشت: سطح زیر کشت این طرح ۴۰۰ هکتار می باشد و به اعتبار ۴۱۰ میلیارد ریال  برای بهره‌برداری نیازمند است.

این خبر را هم ببینید:  زلزله ۴.۸ ریشتری سرپل ذهاب را لرزاند/ فعلا خسارتی گزارش نشده است

موحد افزود: حقیقتا باید از بنیاد علوی برای مشارکت در این پروژه که سهم خود را نیز تزریق نموده تشکر کنم و وزارت جهاد نیز برای به نتیجه رسیدن آن باید سهم خود را تخصیص دهد .

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به طرح های اجرای پروژه شبکه آبیاری دهدشت غربی با سطح زیر کشت ۶۰۰۰ هکتار و نیازمندی به اعتبار ۲۴۰۰ میلیارد ریال، پروژه تامین آب القچین و دمدره با سطح زیر کشت ۳۵۰ هکتار و نیازمندی اعتبار ۳۸۱ میلیارد ریال و تامین آب اراضی دیشموک و اسفندان با سطح ۹۰۰ هکتار نیازمند ۱۰۶۰ میلیارد ریال اعتبار هستند، افزود: این پروژه‌ها توجه ویژه و نگاه مثبت وزارتخانه و شخص وزیر را می‌طلبد.

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در پایان صحبت‌های خود در نامه‌های جداگانه چندین پروژه در حوزه انتخابیه را در زمینه‌های مختلف از جمله در بخش دام، پروژه شهرکهای گلخانه‌ای و پروژه زیربنایی آب و خاک را به وزیر پیشنهاد داد که با استقبال وزیر نیز رو به رو شد.

همچنین کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار گفت: خوشبختانه این استان ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه کشاورزی دارد و باید به خوبی مورد توجه همه مسئولین قرار گیرد.
 

انتهای پیام/۸۲۰۱۶


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها