رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  شاکری: برای ده سال آینده نیاز به برنامه توسعه بحرانی داریم به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ مجید شاکری کارشناس مسائل اقتصادی در چهل و چهارمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی که با عنوان نشست شهید محمدعلی رجایی درباره «دیپلماسی اقتصاد در دولت آینده» گفت: عملکرد اقتصادی جمهوری اسلامی غیرقابل […]

به گزارش جامعه نیوز:

 شاکری: برای ده سال آینده نیاز به برنامه توسعه بحرانی داریم

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ مجید شاکری کارشناس مسائل اقتصادی در چهل و چهارمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی که با عنوان نشست شهید محمدعلی رجایی درباره «دیپلماسی اقتصاد در دولت آینده» گفت: عملکرد اقتصادی جمهوری اسلامی غیرقابل دفاع نیست، اما می توانستد بهتر از این باشد.

وی ادامه داد: ما از سال ٨٨ با واقعیت جدیدی مواجه شدیم؛ با فشار‌های عظیم بر فروش نفت ایران در کانال‌های رسمی. آمریکا توانسته خودش را از نفت خلیج فارس مستقل کند و صادرات نفت عربستان به آمریکا صفر شده است.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: نقش ما در جهان به عنوان تأمین و تضمین کننده انرژی از خلیج فارس به غرب پایان یافته، این به دلیل تحریم‌های آمریکاست. اما مذاکره پاسخ صحیحی در برابر این پایان نقش نیست. ما باید به دنبال نقش آفرینی‌های جدید پیرامون این مساله، حول محور اقتصادی در زمینه‌ بین‌الملل باشیم.

وی با اشاره به ظهور نفت به مثابه وامی صفر درصد و ظهور دلار به عنوان ارزی جهانی که بدون پشتوانه طلا، امکان معاملات را فراهم می‌کرد، گفت: ما نسبت خود را باید با محورهای جدید در دنیا مشخص کنیم، ایران اگر برنامه‌ای جامع نداشته باشد و تکلیف خود را نداند، این مساله ایران را دچار وضعیت فعلیِ ما، می‌کند، به مثابه بیابانی که کسی در آن برنامه ریزی نمی‌کند.

شاکری اظهار داشت: ما باید تکلیف خود را با برنامه توسعه مشخص کنیم و به ازای آن پروژه‌هایی را ایجاد کنیم. ما برای ده سال آینده نیاز به برنامه توسعه بحرانی داریم و نیاز به تشکیل سرمایه ثابت داریم نه افزایش بهره‌بری.

این خبر را هم ببینید:  صفحه ویژه «آمریکای آشفته» در پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب آغاز به‌کار کرد

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها