پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر برگزار می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر برگزار می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر برگزار می‌شود

محمدحسن حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها، «شانزدهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر» با هدف ترویج و توسعه فرهنگ تعاون و آشنایی با نقش و جایگاه کسب و کارهای تعاونی در توسعه اجتماعی و اقتصادی ایران اسلامی و معرفی شرکت های تعاونی پیشتاز، پیشگام و موفق، برگزار می‌شود.

 سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان افزود: در همین راستا از مدیران تعاونی‌های فعال و در حال بهره‌برداری دعوت می‌شود برای حضور در فرآیندهای گام به گام شانزدهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر نسبت به بهنگام‌سازی اطلاعات تعاونی تحت مدیریت خود در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه مهلت بهنگام سازی اطلاعات در سامانه مورد اشاره تا تاریخ ۱۸ خرداد۱۴۰۰ خواهد بود، اضافه کرد: پس از آن، امکان تکمیل «پرسشنامه شانزدهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر» برای تعاونی‌های واجد شرایط فراهم خواهد شد.

حسینی ادامه داد: بهنگام سازی اطلاعات در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور و کسب رتبه اعتباری مناسب، شرط لازم برای تکمیل پرسشنامه اختصاصی جشنواره است.

سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه تکمیل پرسشنامه و بارگذاری مدارک توسط تعاونی‌ها از تاریخ ۱۹ خرداد تا ۱۹ تیر انجام می‌شود، گفت: مراسم تکریم از تعاونی‌های برتر با حضور مقامات کشوری و در هفته تعاون انجام خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح پالایش تعاونی‌های زنجان افزود: پالایش تعاونی‌های استان به منظور  شناسایی مستمر تعاونی‌های فعال  و استفاده بهتر از ظرفیت این بخش صورت به طور مداوم در جریان است.

این خبر را هم ببینید:  سند تحول شورای عالی استانها رونمایی می‌شود / ثبت روزی ۱۰ تا ۱۵ شکایت در سامانه تخلفات

حسینی با اشاره به مزیت اصلی شرکت‌های تعاونی که همان  تجمیع سرمایه‌های کوچک و هم‌افزایی ایده‌ها و اندیشه اعضای تعاونی است، گفت: در وضعیت فعلی اشتغال کشور بخش تعاون می‌تواند قسمتی از این چالش را مرتفع کند.

گفتنی است، در حال حاضر ۴ هزار و ۵۷۲ تعاونی در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد، یک هزار و ۲۰۷ تعاونی فعال و ۳ هزار و ۳۶۵ تعاونی هم در استان غیرفعال است و شناسایی تعاونی‌های غیرفعال همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق