رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: شاخص بورس تهران کانال ۲ میلیون واحدی را هم رد کرد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران این روزها به مدد پول‌های سرگردان جامعه، افزایش نرخ ارز، تجدید ارزیابی دارایی شرکتها و استقبال بی‌نظیر مردم از سرمایه‌گذاری در این بازار هر روز رکورد می‌شکند و امروز برای […]

به گزارش جامعه نیوز:

شاخص بورس تهران کانال ۲ میلیون واحدی را هم رد کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران این روزها به مدد پول‌های سرگردان جامعه، افزایش نرخ ارز، تجدید ارزیابی دارایی شرکتها و استقبال بی‌نظیر مردم از سرمایه‌گذاری در این بازار هر روز رکورد می‌شکند و امروز برای اولین بار در طول تاریخ وارد کانال ۲ میلیون واحدی شده و حدود ۷ هزار واحد از آن عبور کرد.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۷ میلیون و ۵۱۸ هزار میلیارد تومان رسید. تا این لحظه عمده شاخص‌های مهم بورسی مثبت بوده و بین ۱.۴تا ۲.۴ درصد هر یک از شاخص‌ها مانند شاخص کل، شاخص قیمت، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم رشد کرده‌اند.

مدیران بورس تلاش می‌کنند با پذیرش شرکت‌های جدید در بورس به این بازار عمق ببخشند، بگونه‌ای که روز گذشته برای اولین بار صندوق مدیریت ثروت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در نماد مدیر در بورس عرضه اولیه شد و همچنان متقاضیان می‌توانند واحدهای این صندوق را به ارزش هزار تومان خریداری کنند.

همچنین امروز گزارش شد، شرکت غذایی کوروش به عنوان ۵۳۴ امین شرکت بورسی پذیرفته شده و به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود در روزگاری که کل ارزش معاملات بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران به زحمت به ۴ هزار میلیارد تومان می‌رسید این روزها ارزش معاملات یک روز بورس و فرابورس حتی به ۳۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

در این زمینه اولا سهامداران حقیقی باید دقت کنند از پس‌اندازهای کناری در بورس سرمایه‌گذاری کنند و با مشورت وارد بازار شوند و همچنین مدیران شرکت بورسی و فرابورس از این فرصت بی‌نظیر برای جذب نقدینگی و تولید آن به بازار اقدام کنند که در این زمینه می‌توانند اوراق مختلف مانند اوراق اجاره سهام و یا افزایش اوراق شناور و یا عرضه اولیه شرکت‌های  جدید نسبت به جمع‌آوری نقدینگی اقدام کنند.

این خبر را هم ببینید:  قزوه: تغییر مدیریت در حوزه هنری، آرام، حساب شده و عاقلانه بود

انتهای پیام/ب


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها