رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May
جامعه نیوز

به گزارش جامعه نیوز:  سیاسی‌کاری در جشنواره فیلم‌های کُردی لندن/ ایران واکنش نشان داد   به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جشنواره فیلم‌های کردی لندن از سال ۲۰۰۱ آغاز به کار کرده است، در این جشنواره فیلم‌های سینمایی، کوتاه، انیمیشن و مستند که ارتباط مضمونی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سیاسی‌کاری در جشنواره فیلم‌های کُردی لندن/ ایران واکنش نشان داد

14000206000603 Test NewPhotoFree - سیاسی‌کاری در جشنواره فیلم‌های کُردی لندن/ ایران واکنش نشان داد

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جشنواره فیلم‌های کردی لندن از سال ۲۰۰۱ آغاز به کار کرده است، در این جشنواره فیلم‌های سینمایی، کوتاه، انیمیشن و مستند که ارتباط مضمونی و محتوایی با فرهنگ کردی دارند، به نمایش در می‌آید. 

به نظر می رسد جشنواره فیلم‌های کردی لندن با ترویج و برجسته سازی مسایل مورد مناقشه و بی پایه و مطرح کردن آنها در بستر سینما و تمایز میان موقعیت سیاسی و فرهنگی مردمان کرد و … در پی تثبیت بستر و الگویی است که در لایه‌های زیرین به پدیده جدایی‌طلبی می پردازد و قرائتی وارونه از فرهنگ و هویت کردی به عنوان کهن‌ترین قومیت ایرانی و منطقه را ارائه می دهد.  

 فیلم مستند «فرزندان شب» به کارگردانی آقای بهروز نورانی‌پور و انیمیشن «خورشید آسمان، خورشید کاشی» ساخته خانم زیبا ارژنگ محصول جمهوری اسلامی ایران هستند، با همین هویت به جشنواره‌های مختلف راه یافته و تحت هیچ عنوان و شناسنامه دیگری معنا پیدا نمی‌کنند. آنچه جشنواره فیلم‌های کردی لندن به عنوان کردستان شرقی (کشور سازنده این آثار) از آن یاد کرده خلاف واقع، غیرحرفه‌ای و حرکتی در جهت مخدوش کردن هویت و اصالت این آثار است. مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان تهیه‌کننده فیلم، با درخواستی رسمی که به اطلاع مسئولان جشنواره رسیده، و به نشانه اعتراض به این رویکرد، «فرزندان شب» و «خورشید آسمان، خورشید کاشی»را از این جشنواره خارج می‌کند.

این خبر را هم ببینید:  اوراق تبعی پتروشیمی مبین منتشر می‌شود

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها