پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

سود رمزارزها به جیب چه کسی می‌رود؟/ لزوم دریافت مالیات و عایدی از دارندگان ماینر

به گزارش جامعه نیوز:

 سود رمزارزها به جیب چه کسی می‌رود؟/ لزوم دریافت مالیات و عایدی از دارندگان ماینر

به گزارش پارلمانی خبرگزاری فارس، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۴ شهریور) در مجلس علنی مجلس و بعد از قرائت کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت صنعت رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن اظهار داشت: بالاترین رر برای مردم آن است که رمزارزها با استفاده از برق یارانه‌ای تولید می‌شود ضمن اینکه شرکتهای بزرگ هم رمزارز تولید می‌کنند اما ارز تولیدی خود را به سامانه تزریق نمی‌کنند. 

وی گفت: مشخص نیست بانک مرکزی چه راهکاری برای کنترل رمزارزها دارند زیرا ارزها بدون هیچ نظارتی از ایران خارج می‌شود.

وی گفت: روزگاری یک کارگاه با ۷۰، ۸۰ کارگر فعالیت می‌کرد اما هم اکنون تعطیل شده و با چند نگهبان رمزارز تولید می‌کنند. مشخص است این کارگاه به مسیر تولید بازنمی‌‌گردد. 

وی تصریح کرد: تولید یک بیت کوئین ۱۳ الی ۱۵ هزار هزینه دارد اما متوسط فروش آن ۵۱ هزار دلار است که تا سقف ۶۰ هزار دلار هم افزایش داشته است. 

رحیمی مظفری گفت: سود رمزارزهای تولید شده به جیب چه کسی می‌رود و عایدش‌ای برای کشور چیست؟

وی با بیان اینکه رمزارزها ممکن است یک فرد را یکشبه میلیاردر کرده و فرداشب او را ورشکسته کند گفت: در این باره بارها تذکر دادیم اما مسئولان و مردم توجهی نکردند. همین تذکرات را در مورد اعلام کردیم. رمزارزها بسیار بدتر از بورس هستند و با شدت بیشتری مردم را ورشکسته خواهند کرد.

وی افزود: ما در زمینه تولید برق دچار مشکل هستیم و نمی‌دانیم چگونه می‌توانیم به استخراج رمزارزها ورود کنیم برخی می‌گویند رمزارزها برای دور زدن تحریمهاست اما این رمزارزها زیر ذره‌بین کشورهای تحریم کننده قرار دارند. 

این خبر را هم ببینید:  رئیس فوریت‌های امنیتی وزارت کشور: خبر شهادت مأمور نیروی انتظامی در «نرماشیر» کرمان کذب است

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *