پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
سوال از وزیر کار به خاطر حذف کارگاه‌ها از معافیت مالیاتی بعد از جابجایی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

سوال از وزیر کار به خاطر حذف کارگاه‌ها از معافیت مالیاتی بعد از جابجایی

به گزارش جامعه نیوز:

 سوال از وزیر کار به خاطر حذف کارگاه‌ها از معافیت مالیاتی بعد از جابجایی

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح سوال خود از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این طرح آمده که چرا کارگاه‌ها در صورت جابجایی از مکانی به مکان دیگر از معافیت‌های معالیاتی‌شان حذف می‌شود.

متن کامل طرح سوال نماینده شاهین شهر از وزیر کار به شرح زیر است:

خلاصه سؤال: مبنای قانونی حذف معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما برای کارگاه‌های جدیدالتأسیس و یا کارگاه‌های استیجاری چیست؟ چرا جابجایی و انتقال کارگاه از یک محل به محل دیگر باعث حذف از معافیت می شود؟

شرح سؤال:

جناب آقای وزیر سازمان تأمین اجتماعی در بخشنامه ۱۴۰/۳ طی نامه شماره ۱۰۰۰/۹۹/۶۵۳۲ مورخ ۱۳۹۹/۷/۱۹ اقدام به حذف معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما برای تمامی فعالیت‌ها نموده که موجبات نارضایتی مشمولین قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند را فراهم نموده است. متأسفانه در سال جهش تولید و اقدامات تشویقی دولت و مجلس برای رونق تولید و اشتغالزایی و در شرایط بیماری کرونا و بسته شدن اجباری کارگاه‌ها که تولید کنندگان و کسبه نیازمند حمایت جدی دولت هستند نه تنها حمایت نشده‌اند بلکه بار مضاعفی هم بر دوش آنها گذارده شده است و مشخص نیست این اقدام خلاف قانون سازمان تأمین اجتماعی بر چه مبنایی صورت گرفته است؟ چرا جابجایی و انتقال کارگاه از یک محل به محل دیگر باعث حذف از معافیت می شود؟

این خبر را هم ببینید:  میرکاظمی: ناگزیر به طراحی جدید در ساختار بودجه با مشارکت مجلس هستیم

انتهای پیام/