رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 5 July
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: سهم ۱۱ درصدی نیروگاه‌های برق‌آبی در تأمین برق کشور جلال الدین حجتی معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن بیان جزئیات مصرف برق در کشور، اظهار داشت: در ساعت ۱۲:۴۰ روز ۳۱ خردادماه اوج مصرف برق در کشور به رقم ۵۷ […]

به گزارش جامعه نیوز:

سهم ۱۱ درصدی نیروگاه‌های برق‌آبی در تأمین برق کشور

جلال الدین حجتی معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن بیان جزئیات مصرف برق در کشور، اظهار داشت: در ساعت ۱۲:۴۰ روز ۳۱ خردادماه اوج مصرف برق در کشور به رقم ۵۷ هزار و ۲۹۰ مگاوات رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۶ درصد افزایش داشته است.

معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیرو، ضمن تاکید بر نقش نیروگاه‌های برق‌آبی در تامین برق کشور، ادامه داد: نیروگاه‌های برق‌آبی کشور با تولید ۱۳۹ هزار مگاوات ساعت، سهم ۱۱ درصدی را در تأمین انرژی شبکه به عهده داشته‌اند و در این روز میزان تولید انرژی نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو ۳۸ هزار ۳۰۰ مگاوات ساعت بوده که بیشترین میزانی است که در سال جاری رقم خورده است.

حجتی، تأکید کرد: در پیک لحظه‌ای مصرف شبکه، نیروگاه‌های برق‌آبی با ۸۲ درصد ظرفیت نصب‌شده در تأمین پیک مصرف مشارکت داشته‌اند و بار دیگر نقش خود در پاسخگویی به نیاز شبکه برق کشور را نشان دادند.

*نقش نیروگاه‌های برق آبی در تامین برق کشور

وی با اشاره به شروع زودهنگام گرما از نیمه دوم خرداد، افزود: نیاز شبکه سراسری به انرژی برق‌آبی افزایش یافته و نیروگاه‌های آبی و نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو کمک شایانی به پایداری شبکه داشته‌اند.

حجتی در پایان اظهار داشت: کلیه واحدهای نیروگاهی شرکت آب و نیرو در آمادگی کامل به سر می‌برند و با توجه به حجم مناسب ذخیره شده در مخازن سدها، امید است مشارکت حداکثری در تأمین پیک تابستان را به عمل آورند.

گفتنی است بیشترین میزان انرژی برق‌آبی در نیروگاه‌های کارون۴، گتوند، سیمره، رودبار لرستان، داریان، سردشت، لوارک و… تولید شده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطجديدترين خبرها