پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
سهم ۱۱ درصدی نیروگاه‌های برق‌آبی در تأمین برق کشور - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

سهم ۱۱ درصدی نیروگاه‌های برق‌آبی در تأمین برق کشور

به گزارش جامعه نیوز:

سهم ۱۱ درصدی نیروگاه‌های برق‌آبی در تأمین برق کشور

جلال الدین حجتی معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن بیان جزئیات مصرف برق در کشور، اظهار داشت: در ساعت ۱۲:۴۰ روز ۳۱ خردادماه اوج مصرف برق در کشور به رقم ۵۷ هزار و ۲۹۰ مگاوات رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۶ درصد افزایش داشته است.

معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیرو، ضمن تاکید بر نقش نیروگاه‌های برق‌آبی در تامین برق کشور، ادامه داد: نیروگاه‌های برق‌آبی کشور با تولید ۱۳۹ هزار مگاوات ساعت، سهم ۱۱ درصدی را در تأمین انرژی شبکه به عهده داشته‌اند و در این روز میزان تولید انرژی نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو ۳۸ هزار ۳۰۰ مگاوات ساعت بوده که بیشترین میزانی است که در سال جاری رقم خورده است.

حجتی، تأکید کرد: در پیک لحظه‌ای مصرف شبکه، نیروگاه‌های برق‌آبی با ۸۲ درصد ظرفیت نصب‌شده در تأمین پیک مصرف مشارکت داشته‌اند و بار دیگر نقش خود در پاسخگویی به نیاز شبکه برق کشور را نشان دادند.

*نقش نیروگاه‌های برق آبی در تامین برق کشور

وی با اشاره به شروع زودهنگام گرما از نیمه دوم خرداد، افزود: نیاز شبکه سراسری به انرژی برق‌آبی افزایش یافته و نیروگاه‌های آبی و نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو کمک شایانی به پایداری شبکه داشته‌اند.

حجتی در پایان اظهار داشت: کلیه واحدهای نیروگاهی شرکت آب و نیرو در آمادگی کامل به سر می‌برند و با توجه به حجم مناسب ذخیره شده در مخازن سدها، امید است مشارکت حداکثری در تأمین پیک تابستان را به عمل آورند.

این خبر را هم ببینید:  سردار قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین شد

گفتنی است بیشترین میزان انرژی برق‌آبی در نیروگاه‌های کارون۴، گتوند، سیمره، رودبار لرستان، داریان، سردشت، لوارک و… تولید شده است.

انتهای پیام/