رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 69 خبر


  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • السبت ۱ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 19 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  سهم ایران در بانکرینگ سوخت در منطقه بسیار پایین است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس صبح امروز در مجلس (سه‌شنبه ۲۵ شهریور)  پس از گزارش وزیر نفت در صحن علنی مجلس اظهار داشت: در رابطه با خط لوله به جاسک به طول هزار کیلومتر واقعاً […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سهم ایران در بانکرینگ سوخت در منطقه بسیار پایین است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس صبح امروز در مجلس (سه‌شنبه ۲۵ شهریور)  پس از گزارش وزیر نفت در صحن علنی مجلس اظهار داشت: در رابطه با خط لوله به جاسک به طول هزار کیلومتر واقعاً کار بزرگی است و تأکید من این است که جاسک به عنوان قطب انرژی مورد توجه قرار بگیرد و حقوق مردم به ویژه کشاورزان نادیده گرفته نشود.

وی افزود: از خام‌فروشی باید به صورت جدی جلوگیری شود و این کار باید به صورت جدی در سطح ملی عملی شود و مردم به عینه این موضوع را لمس کنند و شاهد باشند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به مسؤولیت اجتماعی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه تأکید شده که مجموعه پالایشگاه‌ها باید برای منطقه خود به خصوص در زمینه بهداشت و درمان و ورزش برای جوانان منطقه و جذب نیروهای بومی و ماندگار تلاش کنند و آقای وزیر باید تکلیف قانونی را در این برنامه توسعه ششم مدنظر قرار دهد.

مرادی استفاده از تولیدکنندگان داخل، تأمین خوراک مورد نیاز پالایشگاه‌های پایین دستی، توجه به بانکرینگ سوخت را از دیگر مسائل جدی در نفت عنوان و تصریح کرد: سهم ما در بانکرینگ سوخت در منطقه بسیار پایین است و انتظار است تکلیف قانونی خودمان را مشخص کنیم و این جهش را داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه توجه به قوانین مربوط به ایثارگران در وزارت نفت یکی از مطالبات جدی ایثارگران است،‌گفت: تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری به قراردادی و قراردادی به رسمی بسیار مهم است و علی‌رغم اینکه جلساتی گرفته این انتظار تسریع در کار وجود دارد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه احداث پالایشگاه مهر خلیج‌فارس که همجوار با پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس است به عنوان یک مطالبه جدی است،‌گفت: در مورد میادین مشترک نفتی باید شفاف‌سازی شود که سهم ما به چه شکل است؛ باید مطالبات نفتی خودمان را از دیگر کشورهای جهان پیگیری و توضیحی را به مردم نیز بدهیم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها