رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  سلیمی:فقط ۳۴ درصد از احکام بودجه سال گذشته به صورت کامل اجرایی شد/ نیکزاد: تخلفات در بودجه زیاد بوده است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۹ دی) مجلس، در اخطار قانون اساسی با استناد به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سلیمی:فقط ۳۴ درصد از احکام بودجه سال گذشته به صورت کامل اجرایی شد/ نیکزاد: تخلفات در بودجه زیاد بوده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۹ دی) مجلس، در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی اظهار داشت: در این اصل تاکید شده، بودجه سالانه کشور برای رسیدگی به مجلس ارسال می‌شود و هرگونه تغییر در ارقام بودجه باید تابع مراتب مقرر در قانون باشد.

وی افزود: گزارش دیوان محاسبات مجلس را بسیار مهم است؛ در این گزارش آمده که فقط ۳۴ درصد از احکام قانون بودجه سال ۹۸ به صورت کامل اجرایی شده است به طوری که از ۱۵۱ حکم پیشنهادی دولت در بودجه ۲۴.۵ درصد آن و از ۱۱۵ حکم پیشنهادی مجلس ۳۰ درصد اجرا شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: از رقم ۶ هزار میلیارد تن برای قیر در بودجه فقط ۲ هزار میلیارد تن آن تخصیص پیدا کرده است. در زمینه پرداخت به بازنشستگان فقط ۵۷۱ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است، در رابطه با حوزه گازرسانی مدارس فقط ۳۶ درصد محقق شده و در زمینه سلامت از ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد فقط ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

سلیمی گفت: اگر قرار باشد دولت راه خود را برود و ما راه خودمان را؛ چرا باید با دقت ارقام بودجه را مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: اگر رئیس جمهور مجری قانون اساسی است چرا با توجه به اصل ۵۲ قانون اساسی اعداد و ارقام در بودجه اینچنین تغییر پیدا کرده است.

این خبر را هم ببینید:  اتمر در دیدار با رحمانی فضلی: تردد در مرز ایران و افغانستان باید قانونی باشد

سلیمی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر گزارش تفریغ بودجه باید پس از ارائه به صحن مجلس به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شود و مجلس قبل باید گزارش سال گذشته را به صحن می آورد ولی هنوز به صحن نرسیده است لذا از هیات رئیسه درخواست داریم دستوری صادر شود که این اتفاق تکرار نشود.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سلیمی گفت: تخلفات در بودجه زیاد بوده است و براساس تبصره یک ماده ۲۱۹ گزارش تفریغ بودجه به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده است و ما پیگیر اجرایی شدن این تبصره در مجلس خواهیم بود.

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها