پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» به صورت مجازی از ۱۸ تیر آغاز می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» به صورت مجازی از ۱۸ تیر آغاز می‌شود

حجت‌الاسلام حمید احمدی دبیر کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم آشنایی و معرفی بانوان بزرگ اسلام، اظهار داشت: سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» به منظور معرفی بانوان در تاریخ اسلام و تبیین جایگاه آن‌ها به عنوان الگویی برای بانوان امروز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در نخستین نشست بانوان عاشورایی به بررسی نقش بانوان به عنوان اسوه حماسه و معرفت تا پایان امامت امام حسن مجتبی (ع) پرداخته می‌شود، گفت: در این نشست، سبک و سیره و همچنین تاریخ زندگی بانوان صدر اسلام همچون حضرت خدیجه (س)، حضرت فاطمه (س)، حضرت زینب (س) به عنوان بانوانی تأثیرگذار در ترویج فرهنگ اسلامی تبیین می‌شود.

احمدی افزود: علاوه بر این سعی داریم در نشست بانوان عاشورایی به معرفی و جایگاه بانوانی که شاید در بین مسلمانان کمتر شناخته شده باشند، همچون فاطمه بنت اسد، ام البنین، ام سلمه، همسر عمرو بن جموح، نسیبه، ام هانی، سوده همدانی، زرقا، اسماء بنت عمیس بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا در کشور و جهان، سلسله نشست‌های بانوان عاشورایی به صورت مجازی برپا می‌شود، گفت: با توجه به برگزاری مجازی این سلسله نشست‌ها، تمامی علاقه‌مندان به آشنایی با بانوان تأثیرگذار صدر اسلام، می‌توانند از محتوای این برنامه استفاده کنند. 

دبیر کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه سلسله نشست‌های بانوان عاشورایی به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در نشست اول با موضوع بانوان صدر اسلام تا پایان دوره امامت امام حسن مجتبی (ع) اندیشمندانی از کشورهای مختلف عربی و اروپایی و همچنین کشورهای همسایه شرکت می‌کنند.

این خبر را هم ببینید:  سرلشکر سلامی: استقلال علمی منشأ اقتدار یک ملت است/ دشمن اقتدار علمی ما را هدف قرار داده

به گزارش فارس، اولین نشست از سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» چهارشنبه ۱۸ تیرماه به همت کمیته فرهنگی ستاد اربعین و با همکاری مجمع دانشگاهیان عراق، بنیاد بین‌المللی اربعین و سازمان بسیج طلاب و روحانیون از ساعت ۱۷ تا ۲۰ به صورت آنلاین برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند از طریق آپارات و آدرس‌های live.alarbaeen.ir و heyatonline.ir/heyat/۴۰ اقدام کنند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *