رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: سقوط ۱۰.۱ درصدی اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از اسپوتنیک، دفتر آمار فدرال آلمان گزارش داد: اقتصاد این کشور در سه ماهه آوریل تا ژوئن سال جاری نسبت به سه ماهه اول سال جاری ۱۰.۱ درصد سقوط کرده است. در […]

به گزارش جامعه نیوز:

سقوط ۱۰.۱ درصدی اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم ۲۰۲۰

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از اسپوتنیک، دفتر آمار فدرال آلمان گزارش داد: اقتصاد این کشور در سه ماهه آوریل تا ژوئن سال جاری نسبت به سه ماهه اول سال جاری ۱۰.۱ درصد سقوط کرده است.

در گزارش این مرکز آمده است: تولیدات داخلی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری نسبت به سه ماهه اول هم به صورت فصلی هم  به صورت تاریخی و هم از نظر ارزش ۱۰.۱ درصد سقوط کرده است، این سقوط بزرگ‌ترین سقوط دوره‌های سه ماهه این کشور از ابتدای ثبت آنها در سال ۱۹۷۰ تا کنون به شمار می‌رود.

این کاهش سنگین رشد اقتصاد آلمان همچنین به صورت سالانه هم بزرگ‌ترین سقوط اقتصاد این کشور از بحران مالی سال  ۲۰۰۹ـ ۲۰۰۸ تا کنون به شمار می‌رود.

در سه ماهه دوم سال جاری و به دلیل کاهش واردات و صادرات کالا و خدمات در این کشور از یکسو و از سوی دیگر کاهش خرید خانوارها  نسبت به مدت سال گذشته ۱۱.۷ درصد رشد منفی را تجربه کرده است.

در گزارش جداگانه‌ای دفتر آمار فدرال آلمان اعلام کرد: ‌تنها در ماه ژوئن ۱.۹۷ میلیون نفر در این کشور اعلام بیکاری کردند که نسبت به ماه می ۲.۱ درصد افزایش داشته و نسبت به ماه ژوئن سال گذشته ۴۹.۲ درصد بالاتر بوده است.

انتهای پیام/ب


این خبر را هم ببینید:  همکاری جامع ایران و چین سند گویای پیروزی مقاومت ملت ایران برابر تحریم آمریکا است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها