پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
سقوط سنگین اقتصادی حوزه یورو به خاطر کرونا/اسپانیا بزرگترین بازنده - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

سقوط سنگین اقتصادی حوزه یورو به خاطر کرونا/اسپانیا بزرگترین بازنده

به گزارش جامعه نیوز:

سقوط سنگین اقتصادی حوزه یورو به خاطر کرونا/اسپانیا بزرگترین بازنده

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، سازمان آمار اروپا موسوم به یورواستات اعلام کرد: به خاطر شیوع ویروس کرونا ۱۹ کشور عضو حوزه یورو بدترین سقوط خود در تولید ناخالص داخلی را تجربه کرده‌اند.

بر همین اساس تولید ناخالص کشورهای عضو حوزه یورو ۱۲.۱ درصد سقوط کرده و اتحادیه اروپا هم در کل رشد منفی ۱۱.۹ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش یورواستات در سه ماهه دوم سال جاری کشورهای حوزه یورو بدترین عملکرد خود از زمان آغاز ارزیابی عملکرد آنها در سال ۱۹۹۵ تا کنون را به ثبت رسانده‌اند.

در سه ماهه نخست سال جاری ۱۹ کشور اروپایی که از ارز یورو استفاده می‌کنند رشد ۳.۶ درصدی تولید ناخالص داخلی را داشته‌اند.

آلمان به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ رشد منفی ۱۰.۱ درصد داشته و تولید ناخالص داخلی ایتالیا هم ۱۲.۴ درصد کمتر بوده است.

فرانسه هم رشد اقتصادی منفی ۱۳.۸ درصدی را به ثبت رسانده و اقتصاد پرتغال نیز ۱۴.۱ درصد کوچک‌تر شده است اسپانیا اما بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده و اقتصاد این کشور حدود یک پنجم کوچک‌تر شده است.

سقوط ۱۰.۱ درصدی اقتصاد آلمان بزرگ‌ترین کاهش اقتصاد این کشور از زمان ارزیابی آن در سال ۱۹۷۰ تا کنون به شمار می‌رود.

اقتصاد آلمان به خاطر بحران مالی سال ۲۰۰۹ تنها ۵.۷ درصد منفی شده بود.

پائولو جنتیلونی،  کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا در این باره گفت:‌تمام کشورهای اروپایی تبعات اقتصادی بی‌سابقه‌ای را به خاطر شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه تجربه کرده‌اند.

این خبر را هم ببینید:  برخی برای پوشاندن ناکارآمدی‌های دولت روحانی دست به هرکاری می زنند

انتهای پیام/