رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 122 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  سقوط بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها از سقوط یک بالگرد بدون سرنشین  نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا خبر دادند.  به گزارش وبگاه «نیوی تایمز» یک فروند بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا سه شنبه اندکی بعد از برخاستن از […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سقوط بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها از سقوط یک بالگرد بدون سرنشین  نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا خبر دادند.

 به گزارش وبگاه «نیوی تایمز» یک فروند بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا سه شنبه اندکی بعد از برخاستن از عرشه کشتی جنگی «چارلستن»  به دلیل نقص فنی  کنار ناو آمریکا به داخل دریا سقوط کرد. این ناو آمریکایی متعلق به ناوگان سوم نیروی دریایی آمریکا در شرق اقیانوس آرام مستقر بود.

ناوگان سوم دریایی آمریکا نوع این بالگرد را «ام کیو ۸ بی» اعلام کرده است.  ناوگان سوم دریایی آمریکا در اعلامیه خود در این زمینه افزوده که این بالگرد هنگام برخاستن به دریا افتاد و لاشه آن نیز پیدا نشد. نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که در جریان این سانحه شخصی مجروح نشده است.

مقام‌های مربوطه بدون اشاره به جزئیات دقیق این سانحه تنها افزوده اند که تحقیقات در این باره در دست بررسی است و این ناو آمریکایی درحال ادامه ماموریت خود است. این بالگرد بدون سرنشین ساخت ایالات متحده قابلیت نشست و برخاست عمودی و توانائی اجرای عملیات از عرشه هر واحد شناور را دارد.

از سال گذشته میلادی تاکنون چندین بار سوانح هوایی برای هواپیماها و بالگردهای نظامی آمریکا رخ داده است. در یک مورد  منابع خبری از آتش گرفتن یک فروند هواپیمای «گلوب مسترسی-۱۷» نیروی هوایی آمریکا خبر دادند.

 یک فروند بوئینگ سی۱۷ گلوب مستر نیروی هوایی آمریکا با شماره پرواز ۱۰۰۲۲۳ متعلق به پایگاه هوایی «مایلدنهال»  بلافاصله هنگام فرود در پایگاه هوایی چارلستن در باند فرودگاه آتش گرفت. مقام‌های پایگاه چارلستن مدعی شدند که در جریان این شخصی حادثه آسیب ندید. تصاویر مختلف به اشتراک گذاشته شده از این حادثه حکایت از آسیب جدی دیدن این هواپیما دارد.

این خبر را هم ببینید:  هیچ ساخت و سازی در حریم دریاچه اوان انجام نمی‌شود/ طرح گردشگری از دریاچه فاصله دارد

بوئینگ گلوب مستر سی-۱۷ یک هواپیمای بزرگ حمل و نقل نظامی است که برای نیروی هوایی ایالات متحده ساخته شده است. این هوپیمای غول پیکر معمولا مأموریت‌های تاکتیکی و راهبردی را برای حمل و نقل هوایی، نیرو و محموله در سراسر جهان انجام می‌دهد.

انتهای پیام/م


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها