رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  سعیدی: واژه محرومیت برای سیستان و بلوچستان کوچک است/ قالیباف: اولویت مجلس توجه به استان‌های محروم است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، معین الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۱۱ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای تبصره ۳ ماده […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سعیدی: واژه محرومیت برای سیستان و بلوچستان کوچک است/ قالیباف: اولویت مجلس توجه به استان‌های محروم است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، معین الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۱۱ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای تبصره ۳ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: وضعیت استان سیستان و بلوچستان به شکلی است که واژه محرومیت نمی تواند نمایانگر مشکلات این حوزه باشد.

وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان تنها مردمان این سرزمین هستند که از شرق، غرب، شمال و جنوب در مقابل دشمن ایستاده اند، لذا انتظار می رفت در جریان بررسی بند (الف) تبصره ۳ این لایحه در کنار استان خوزستان، به سیستان و بلوچستان نیز توجه می شد. اما مردم سیستان دیگر انتظاری ندارند و مجلس انقلابی ثابت کرد با عدل علی (ع) هزاران فرسنگ فاصله دارد.

نماینده چابهار در مجلس تصریح کرد: تا چه زمانی و تا چه میزان باید مردمان و کودکان سیستان و بلوچستان کشته شوند تا فکری هم به حال ما کنید.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات این نماینده گفت: امکانات کمتر و بیشتر را در برخی از استان شاهدیم، لذا نمایندگان می توانند در جریان رسیدگی به بودجه سال ۱۴۰۰ پیشنهاداتی را برای استان های خود مطرح کنند. درست نیست که همه موضوعات و مشکلات را به یک بند از بودجه تسری دهیم.

رئیس مجلس اظهار داشت: ما در بندها و تبصره های مختلف به مناطق محروم استان های سیستان و بلوچستان و خوزستان توجه کردیم و منابعی را اختصاص دادیم؛ سیاست و اولویت مجلس یازدهم توجه به استان های محروم است، لذا به گونه ای صحبت نکنید که برداشت های نادرست از مصوبات مجلس پیش بیاید.

این خبر را هم ببینید:  توضیحات جمشید انصاری درباره تاخیر آزمون استخدامی و چگونگی شرایط دورکاری

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها