رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 24 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  سر رسید ۱۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق برای سال بعد/ ۱۰۴ هزار میلیارد اعتبارات عمرانی خواهیم داشت به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ امروز (شنبه ۶ دی) در نشست خبری اظهار داشت: امروز اولین جلسه رسمی کمیسیون تلفیق با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سر رسید ۱۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق برای سال بعد/ ۱۰۴ هزار میلیارد اعتبارات عمرانی خواهیم داشت

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ امروز (شنبه ۶ دی) در نشست خبری اظهار داشت: امروز اولین جلسه رسمی کمیسیون تلفیق با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و دژپسند وزیر اقتصاد و معاونان وی برگزار شد.

وی افزود: در ابتدای این نشست، آقای نوبخت کلیاتی درباره بودجه ۱۴۰۰ مطرح کرد و سپس وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی هم گزارشی درباره بودجه آتی اعلام کردند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به ۸ ماهه ابتدای سال ۹۹ تصریح کرد: ۳۵۳ هزار میلیارد تومان عملکرد این چند ماهه بوده و ۳۱ هزار میلیارد تومان هم عملکرد سهم مصوب بوده است.

زارع افزود: در بخش مصارف هم ۲۰۴ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸ دیده شده بود که این رقم در سال ۹۹ به ۳۵۳ هزار میلیارد تومان رسید. ضمن این که سهم مصارف هم نشان می‌دهد که ۳۹ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است، همچنین اعتبارات عمرانی در سال ۹۹ هم به میزان ۶۹ درصد تخصیص پیدا کرده و اعتبارات حقوق و مزایا هم نسبت به سال ۹۹ هم ۵۳ درصد بیشتر پرداخت شده است.

وی افزود: عدم تخصیص منابع در سال جاری ۱۹ هزار میلیارد تومان است که این رقم در سال گذشته ۵۸ هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ بابت پرداخت اصل اوراق ۸۰ هزار میلیارد تومان و بابت پرداخت سود آن هم باید ۵۰ هزار میلیارد تومان بپردازیم.

این خبر را هم ببینید:  نماینده کلیمیان در مجلس: آمریکا در استفاده از مکانیسم ماشه به هدف خود نمی‌رسد

زارع افزود: در سال ۱۴۰۰ برای پرداخت تعهدات بین المللی نیز بایستی ۲۰ هزار میلیارد تومان تخصیص دهیم.

وی در باره میزان اعتبارات عمرانی در بودجه ۱۴۰۰ هم گفت: ۱۰۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این بخش در نظر گرفته شده است ضمن این که ۶۰ هزار میلیارد تومان هم برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و ۵ هزار میلیارد تومان هم برای اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: برای پرداخت یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون ایرانی هم در سال ۱۴۰۰ رقم ۳۱ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته‌ایم، همچنین در بودجه آتی هم ۴۳ هزار میلیارد تومان برای یارانه  ۷۸ میلیون ایرانی اعتبار در نظر گرفته شده است. این در حالی است که افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۰ هم ۲۵ درصد در نظر گرفته شده است که کف  حقوق آنها از ۲.۸ میلیون تومان به ۳.۵ میلیون افزایش پیدا خواهد کرد. معافیت مالیاتی آنها هم از ۳ میلیون به ۴ میلیون ارتقاء پیدا می‌کند.

زارع افزود: ۵۳۰۰ میلیارد تومان از بخش هدفمندی یارانه‌ها برای اجرای طرح سلامت در نظر گرفته‌ایم، ضمن این که رقم خوبی هم برای بیمه رایگان ۳۰ میلیون ایرانی در بودجه ۱۴۰۰ دیده‌ایم.

وی گفت: ۴ هزار میلیارد تومان برای طرح بیمه تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران و هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای معلولان در نظر گرفته شده است.

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها