پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فولاد معطل مواد اولیه است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فولاد معطل مواد اولیه است

به گزارش جامعه نیوز:

سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فولاد معطل مواد اولیه است

اخبار شرکت‌ها؛ به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی‌ در بازدید از ذوب آهن اصفهان نیروی انسانی این شرکت را یک سرمایه مهم برای صنعت فولاد کشور دانست و افزود : این مجتمع عظیم صنعتی برخلاف تصور برخی که آن را فاقد تکنولوژی‌های مدرن می دانند، در بسیاری قسمت های خود برخوردار از تکنولوژی بروز و مدرن است و نماد آن را می توان در کارگاه تولید ریل دید.

وی اظهار داشت: این کارگاه جهت تست ریل، از تجهیزات مدرنی استفاده می کند و در نهایت کیفیت ریل تولید شده در این شرکت مطابق استانداردهای جهانی است و خوشبختانه این محصول در محورهای مختلف راه آهن کشور در حال استفاده است.

‌طغیانی در حاشیه بازدید از بخش های کوره بلند‌، فولادسازی و کارگاه تولید ریل ذوب آهن اصفهان افزود: در این شرکت سرمایه‌گذاری خوبی برای تولید فولاد و محصولات مورد نیاز کشور از جمله ریل صورت گرفته است و این امر یک حرکت مهم در صنعت کشور محسوب می‌شود.

* نوسان قیمت محصولات فولادی با عرضه مناسب حل می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ‌نوسان در قیمت محصولات فولادی را ناشی از عرضه نامناسب برخی شرکت های کوچک و خصوصی دانست و گفت‌: بورس کالا که در همه جای دنیا تثبیت شده است‌، عملکرد  منصفانه ای در تنظیم عرضه و تقاضای بازار دارد؛ مشکل فعلی بورس کالا در خصوص صنعت فولاد این است که شرکت های بزرگ مانند ذوب آهن و فولاد مبارکه محصولات خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند اما شرکت های کوچک و خصوصی با عدم عرضه باعث افزایش قیمت در بورس کالا می شوند . در واقع این عدم عرضه موجب تشنگی برای محصولات فولادی در بازار می‌شود و این دستاویزی برای انتقاد از کل بورس کالا شده است.

این خبر را هم ببینید:  دیپلماسی فرهنگی تسهیل‌کننده روابط است/ تهیه پیش‌نویس «سند جامع امور فرهنگی بین‌المللی»

وی بر ضرورت نظارت بیشتر وزارت صمت بر عرضه محصولات واحدهای فولادی تاکید کرد و افزود‌: کمیسیون اقتصادی مجلس‌، تقویت بورس کالا و حل مشکل عرضه را مد نظر دارد و شرکت های خصوصی باید موظف به عرضه در بورس کالا شوند . هم اکنون در کشور کمبود محصولات فولادی نداریم اما تا وقتی عرضه کافی نیست شاهد نوسان و افزایش قیمت خواهیم بود.

* در زنجیره صنایع معدنی هر بخش باید در حیطه خود توسعه پیدا کند                     

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی‌ اظهار داشت : متاسفانه شاهد ورود معادن به فولادسازی هستیم در حالیکه در زنجیره صنایع معدنی هر بخش باید در حیطه خود توسعه پیدا کند.  

وی افزود : نمایندگان استان اصفهان با همه وجود تلاش می کنند که مشکل فولادسازان کشور از جمله ذوب آهن اصفهان که نگین این صنعت است ، حل شود و شاهد پویایی و توسعه بیش از پیش این شرکت باشیم.

انتهای پیام/