پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

سردرگمی مشمولان؛ دوره آموزشی سربازی چند ماهه شد؟

به گزارش جامعه نیوز:

 سردرگمی مشمولان؛ دوره آموزشی سربازی چند ماهه شد؟

 گروه انتظامی خبرگزاری فارس_ مریم عرب انصاری:کرونا که آمد ریتم زندگی اجتماعی را بر هم زد؛ مدارس و دانشگاه‌ها را به تعطیلی کشاند؛ پاساژها را تعطیل کرد و کسب و کار مردم را کساد کرد. حتی اداره‌ها و سازمان‌ها را به دورکاری کشاند و تا آنجا پیش رفت که مردم را از سفر و دید و بازدید انداخت.

سربازی هم از جمله مقوله‌هایی بود که کرونا دست از سرش برنداشت؛ در ابتدا که کرونا آمد سربازان نگران بودند و خانواده‌هایشان بیشتر اما مسئولان پادگان‌ها و مراکز آموزشی این نوید را دادند که پادگان‌ها و خوابگاه‌ها به طور مدام ضد عفونی وگندزایی می‌شود و نباید نگران بود؛ اگرچه نگرانی خانواده‌ها کمتر نشد اما تعویق مرخصی‌ها و اعزام‌ها مسئله‌ای بود که نفوذ کرونا را در امر سربازی هم بیش از پیش مشهود می‌کرد. کرونا اگر چه سربازان را مبتلا کرد اما خدا را شکر موجب جان باختن آنها نشد.

پیشرفت کرونا تا آنجا بود که مسؤولان به این نتیجه رسیدند که مدت آموزش سربازی را کاهش دهند.

اردیبهشت ماه بود که فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی قم در خصوص دغدغه و نگرانی خانواده سربازان اظهار داشت: در مراکز آموزشی نیروی انتظامی همه پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده و مشمولان غربالگری وتست می‌شوند؛ اگر احیانا مواردی مشکوک باشد قرنطینه و رسیدگی پزشکی می‌شوند.

فرمانده ناجا عنوان کرد: دوره آموزشی با توجه به شیوع ویروس کرونا از دو ماه به صورت فشرده به یک ماه کاهش پیدا کرده است.

این خبر را هم ببینید:  عبدالمقیم ناصحی در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرد

13990231000672 Test PhotoN - سردرگمی مشمولان؛ دوره آموزشی سربازی چند ماهه شد؟

 

امیردریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز پیشتر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یک ماهه بودن دوره آموزش سربازی تا شهریور ماه خبر داد و گفته بود سربازان نگران دوره آموزشی نباشند چرا که طبق قرائن و شرایط موجود دوره آموزشی سربازی تا شهریور احتمالا یک ماهه خواهد بود.

روز گذشته نیز امیردریادار رحیمی‌پور در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها خبر از اجرای یک ماهه بودن دوره  آموزش سربازی تا شهریور ماه داده بود و اظهار داشت: با شیوع کرونا در کشور، ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم به کاهش دوره مدت آموزش سربازی گرفت و در همین راستا به تمامی یگان‌ها و مراکز آموزشی اعلام شد که مدت دوره آموزشی سربازان به یک ماه کاهش یابد.

وی گفت:‌در حال حاضر تصمیم بر این است که این روند تا مهر ماه ادامه داشته باشد و پس از آن با توجه به شرایط در مورد این روند تصمیم‌گیری خواهد شد.س

13990231000681 Test PhotoN - سردرگمی مشمولان؛ دوره آموزشی سربازی چند ماهه شد؟

 

از این اظهارات هنوز یک روز نگذشته بود که امروز صبح سردار حبیب‌الله جان‌نثاری معاون تربیت و آموزش ناجا از تغییر دوره آموزش رزم مقدماتی خبر داد و گفت: به دلیل ضرورت استفاده از کارکنان وظیفه در ماموریت‌های محوله و کیفی سازی آموزش‌ها با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی از امروز ۱۲ تیر ماه، دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی از یک ماه به دو ماه تغییر یافت.

“خبری که همین اینک از روی سایت ناجا برداشته شد”.

***

اعلام تغییر زمان دوره آموزش سربازی سؤالات بیشماری را در جمع سربازان ایجاد کرده است. بسیاری از آنها این سؤال را مطرح کردند که آیا این فقط تصمیم ناجا بوده و مختص پادگان‌ها و مراکز نیروی انتظامی است یا نه؛ شامل مراکز آموزشی ارتش، سپاه، وزارت دفاع و غیره هم خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  ضوابط نحوه صدور مجوز کافه ون‌ها در دست تصویب است

پیگیری خبرنگار فارس از مبادی مربوطه در مورد اخرین تصمیمات مدت زمان دوره اموزشی ادامه دارد گرچه خبر ناجا از سایت برداشته شده است اما باید منتظر ماند تا مبادی رسمی وضعیت دوره آموزشی در نیروهای مسلح را اعلام کنند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *