رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 44 خبر


  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۸ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 2 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  سردار سلیمانی: راهبرد «جهش تولید» تکمیل کننده اقتصاد مقاومتی است به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری صبح امروز با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، حجت الاسلام تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سردار سلیمانی: راهبرد «جهش تولید» تکمیل کننده اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری صبح امروز با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، حجت الاسلام تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از بسیجیان متخصص در حوزه کشاورزی به صورت آنلاین و ویدئو کنفرانس با فرماندهان سپاه استان‌های کشور، مسئولان کشاورزی و جمعی از کشاورزان برگزار شد.

سردار سلیمانی در این مراسم، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد مقام معظم رهبری برای برون رفت از فشار و تحریم‌ها بوده است، اظهار داشت: امسال راهبرد جهش تولید تکمیل کننده اقتصاد مقاومتی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: با توجه به وجود کارشناسان و دانش بومی کشاورزی در کشور، از سال های گذشته شاهد افزایش تولیدات کشاورزی در استانهای مختلف کشور بودیم و همین امر به نهضت سراسری جهش تولید و عرصه کشاورزی و دامپروری منتهی شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: بسیج به عنوان تشکیلات مردمی در امتداد دستگاه‌های مسئول احساس وظیفه کرد و با توجه به تجربه و دانش، از سال‌های گذشته بر روی بالا بردن بهره وری در تولیدات محصولات کشاورزی در چند استان به صورت گسترده وارد عمل شد و در یک تعامل گسترده با اساتید دانشگاه و با تجربه کشاورزان نمونه، ظرف سه الی چهار ماه گذشته طرح گسترده‌ای مبتنی بر نهضت سراسری جهش تولید تهیه شد.

وی افزود: ۱۵ هزار مهندس کشاورزی بسیجی آموزش، سازمان‌دهی و مجهز به سامانه نرم افزاری شدند تا در خدمت کشاورزان باشند. کشاورزی در امنیت غذایی بسیار مهم و کلیدی است و به عنوان تکه‌گاه اصلی ما در ثبات اجتماعی و امنیت خاطر مردم می‌باشد؛ به همین منظور سازمان بسیج مستضعفین توان خود را متمرکز بر امنت غذایی قرار داد و امروز این عملیات را در سراسر کشور با رمز یا علی بن موسی الرضا(ع) آغاز می‌کنیم.

این خبر را هم ببینید:  حقوق بشر ادعایی آمریکا پوششی برای جنایت‌ است/ حمایت داعش بخشی از عدم صداقت آنهاست

سردار سلیمانی اضافه کرد: براساس مطالعات صورت گرفته و مستند در یک برنامه سه ساله نقطه مطلوب کاملا طراحی شده و انشالله بتوانیم شاهد رشد در محصولات کشاورزی باشیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: در برنامه نهضت سراسری جهش تولید در کنار کشاورزان و کمک جهاد کشاورزی در محصولات کشاورزی، باغی و گیاهان دارویی و هم خودکفایی در گوشت و تامین خلا نیازمندی ۱۰۰تا ۱۵۰ هزار تن در طول سه ساله آینده  مد نظر داریم؛ بر این اساس در این طرح بر روی محصولات استراتژیک در سطح کشور همچون گندم، جو، کلزا، ذرت، گوشت و آبزیان هدف گذاری شده است.

گفتنی است در ابتدای این مراسم از نرم افزار مدیریت یک واحد زارعی رونمایی شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها