رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  سرانه فضای سبز منطقه ۲۲ حدود ۱۴۴ متر مربع است به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ در مراسم امضای تفاهم نامه میان شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب شهر تهران گفت: توسعه تصفیه خانه فاضلاب در منطقه ۲۲ از سال ۹۰ مورد توجه بوده است. نوذرپور […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سرانه فضای سبز منطقه ۲۲ حدود ۱۴۴ متر مربع است

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ در مراسم امضای تفاهم نامه میان شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب شهر تهران گفت: توسعه تصفیه خانه فاضلاب در منطقه ۲۲ از سال ۹۰ مورد توجه بوده است.

نوذرپور ادامه داد: پس از بررسی های اولیه شورای شهر تهران در سال ۹۱ مصوبه ای در این حوزه داشت اما در اجرا مشکلاتی داشت تا اینکه در سال ۹۵ مصوبه دیگری در شورای شهر به تصویب رسید.

شهردار منطقه ۲۲ افزود: نهایتا در شورای پنجم سه نوبت به موضوع فاضلاب شهری پرداخته شد که نشان دهنده اهمیت بالای موضوع فاضلاب در منطقه ۲۲ بوده است.

وی گفت: در سند آسیب شناسی فضای سبز سراسر کشور هم موضوع فاضلاب منطقه ۲۲ مورد توجه قرار گرفت و مقرر شد فاضلاب خام در اختیار شهرداری ها قرار بگیرد.

نوذرپور خاطرنشان کرد: هم دولت و هم مدیریت شهری نگران مصرف درست منابع آبی هستند و این در حالی است که موضوع ضرورت داشتن فضای سبز برای شهروندان بر کسی پوشیده نیست.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: ما در این منطقه سه هزار هکتار فضای سبز داریم که سرانه آن به جمعیت حدود ۱۴۴ متر مربع است در حالی که در کل شهر تهران متوسط سرانه فضای سبز ۱۶ متر است.

وی ادامه داد: البته اعتقاد ما این است که این ۱۴۴ متر مربع برای کل شهروندان است و از این رو باید برای آبیاری آن فکر ویژه ای داشت و نمی توان آن را رها کرد.

این خبر را هم ببینید:  جهانگیری: بانک سپه خدمات مطلوبی به نیرو‌های مسلح ارائه دهد

نوذرپور افزود: نیمی از این ۳ هزار هکتار فضای سبز فضای سبز عمومی است که متعلق به کل شهروندان است و در افق برنامه این عدد به ۳۲۵۰ هکتار خواهد رسید.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: نیاز آبی ما ۳۴ میلیون مترمکعب است در حالی که امروز ۲۲ میلیون مترمکعب آب بیشتر نداریم و نکته مهم تر این است که در افق برنامه به ۵۰ میلیون متر مکعب آب نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: این نیاز آبی صرفا با استحصال از آب های زیرسطحی محقق نمی شود و در این جاست که توجه به پساب و تصفیه فاضلاب مورد توجه بیشتر قرار میگیرد.

انتهای پیام/

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها