رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: «سد شرفشاه» جزو زیرساخت‌های اصلی توسعه سومار و نفت‌شهر‌ است به گزارش خبرگزاری فارس، ‌به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سعید محمد درباره اهمیت سد شرفشاه که هفته گذشته با دستور رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: این سد در حوزه استحفاظی شهرستان گیلانغرب […]

به گزارش جامعه نیوز:

«سد شرفشاه» جزو زیرساخت‌های اصلی توسعه سومار و نفت‌شهر‌ است

به گزارش خبرگزاری فارس، ‌به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سعید محمد درباره اهمیت سد شرفشاه که هفته گذشته با دستور رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: این سد در حوزه استحفاظی شهرستان گیلانغرب بر روی رودخانه «کنگیر» قرار دارد و می‌تواند در تأمین آب زراعی مورد نیاز منطقه به میزان ۴۷۰۰ هکتار و آب مورد نیاز صنایع منطقه به میزان ۱۲.۵ میلیون مترمکعب نقش بسزایی داشته باشد.

‌محمد افزود: تأمین نیازهای زیست‌محیطی منطقه به میزان۱۰ میلیون مترمکعب و فراهم نمودن امکانات تفریحی و گردشگری با توجه به شرایط مناسب و منحصر به فرد منطقه از دیگر دستاوردهای این سد برای منطقه است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به موقعیت راهبردی سد شرفشاه در مناطق مرزی استان کرمانشاه اظهار داشت: احداث این سد و شبکه پایاب آن، ضمن ایجاد توسعه پایدار و افزایش اشتغال متمرکز جمعیتی، از نظر تأمین امنیت و حفظ و تقویت مرزداری نیز بسیار مؤثر خواهد بود.

وی ضمن تشکر از همکاری و تعامل نزدیک وزارت نیرو به عنوان کارفرمای پروژه گفت: تاکنون در بحث CIVIL پروژه، رقمی بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده که برای اتمام عملیات تکمیلی پروژه نیز حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) نیز در خصوص مشخصات این پروژه افزود: سد شرفشاه سومار از نوع سد خاکی- سنگ‌ریزه‌ای با هسته رسی است و ارتفاع بدنه آن از پی ۸۴ متر، طول تاج آن ۸۲۵ متر و سیستم انحراف سد نیز شامل ۲ رشته تونل به طول ۷۳۰ متر است احداث شده است.

این خبر را هم ببینید:  استیضاح روحانی منتفی شد

‌رستمی گفت: در طی مدت اجرای این پروژه، ۴.۷ میلیون مترمکعب عملیات خاکریزی، ۲.۹ میلیون مترمکعب عملیات خاک‌برداری و۱۸۰ هزار مترمکعب بتن‌ریزی و حدود ۵۰۰۰ تن آرماتوربندی به همراه ۱۰۶ هزار متر طول عملیات حفاری و تزریق در شرایط سخت محیطی و مناطق محروم انجام و عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت: آمار نیروی انسانی شاغل در پیک کار این پروژه ۶۰۰ نفر و تعداد ماشین‌آلات مشغول در آن ۲۵۰ دستگاه بوده است که در بهمن ماه سال ۹۶ آبگیری اولیه (انسداد دریچه‌ها) آن انجام شد و سپس با بالا آمدن تراز آب مخزن در اردیبهشت ماه سال ۹۸، با حضور رئیس جمهور مراسم آبگیری نهایی آن صورت گرفت.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها