رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 27 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  سختگیری و عدم تمدید کارت‌های پیله‌وری، معیشت مرزنشینان را سخت کرده است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد علیپور نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی، امروز (سه‌شنبه ۱۱ آذرماه) در جلسه علنی و در تذکر روز خطاب به رزم‌حسنی وزیر صمت اظهار داشت: چندین سال قبل برای ساکنین روستاهای مرزنشین و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 سختگیری و عدم تمدید کارت‌های پیله‌وری، معیشت مرزنشینان را سخت کرده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد علیپور نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی، امروز (سه‌شنبه ۱۱ آذرماه) در جلسه علنی و در تذکر روز خطاب به رزم‌حسنی وزیر صمت اظهار داشت: چندین سال قبل برای ساکنین روستاهای مرزنشین و سایر روستاهای شهرستان‌های مرزی و به منظور تأمین نیازهای معیشتی‌شان در فعالیت در بازارچه‌‌های مرزی کارتی به نام پیله‌وری صادر می‌شد و آنها از این طریق امرار معاش می‌کردند.

وی افزود: در چند ماه اخیر با تجدیدنظر صورت گرفته از سوی وزارت صمت در تمدید این کارهای پیله‌وری سخت‌گیری به خرج داده و شرایط جدیدی را برای روستانشینان مرزنشین در نظر گرفتند. این در حالی است که حق این اهالی است که از این خدمات استفاده کنند چرا که آنها از ابتدای انقلاب تا به امروز ساکنین روستاهای مرزی و شهرستان‌های مرزی از این امکان استفاده می‌کرده‌اند و نباید این حق را از آنها دریغ کرد.

علیپور گفت: اگر می‌خواهیم حقی از روستاییان ضایع نشده و از امتیازی که برای مرزنشینان که در طول ۴۰ سال اخیر داده‌ایم را بگیریم حداقل باید جایگزینی برای کارت پیله‌وری مرزنشنیان داشته باشیم که این امر فقط با معافیت و امتیازاتی که این کارت‌ها داشته است جبران خواهد شد.

وی افزود: حدود ۴۵۰۰ کارت پیله‌وری مرزنشینان تعلیق شده و آنها از این امکان محروم شده‌اند. این در حالی است که کارت‌های معیشتی کمک معیشتی برای روستاییان بود و با آنکه مشکلاتی از ناحیه این کارت‌ها برای سازمان امور مالیاتی و گمرک برای صاحبان این کارت‌ها ایجاد شده است و افرادی از آنها  سوءاستفاده کرده و کالاهایی را به کشور وارد کرده و صاحبان این کارت‌ها که کارت خود را به این افراد اجاره داده‌اند با مشکلات جدی مواجه شده‌اند ولی باید وزارت صمت در این رابطه اقدام جدی داشته و اگر می‌خواهد این امتیاز را از روستاییان بگیرد حداقل کارت‌های مرزی را در روستاهای مرزی فعال کرده و کمک معیشتی که قبلاً روستاییان از آن استفاده می‌کردند را احیا کند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  ارجاع طرح جهش تولید دانش بنیان‌ها به هیأت رئیسه مجلس

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها