رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستانی راه‌اندازی شود به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حسن اسلامی‌راد بعدازظهر امروز در جلسه ستاد معین بازسازی عتبات عالیات استانداری سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: ساختار ستاد استانی بر اساس ساختار ارسالی از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستانی راه‌اندازی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حسن اسلامی‌راد بعدازظهر امروز در جلسه ستاد معین بازسازی عتبات عالیات استانداری سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: ساختار ستاد استانی بر اساس ساختار ارسالی از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، بازنگری و بومی‌سازی شد و دستورالعمل جدیدی برای استان تبیین و در ۶ بند و ۱۳ تبصره به تصویب اعضای ستاد استان رسید.

وی افزود: اقدامات پیرامون ستاد بازسازی عتبات عالیات یک کار معنوی، دلی و اعتقادی است و فرای چارچوب و ساختارهای اداری بوده و یقیناً باقیات الصالحاتی برای همه محسوب می‌شود.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری سمنان بیان کرد: در ساختار جدید، چهار شهرداری سمنان، دامغان، شاهرود و گرمسار مستقل دانسته شده و ستاد مستقل بازسازی عتبات عالیات شهرداری‌ها را باید فعال کنند و در بقیه شهرستان‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ذیل ستاد فرمانداری‌ها فعالیت خواهند داشت.

اسلامی‌راد گفت: جمع‌آوری وجوهات از طریق همکاران، اعزام نیروهای متخصص بر اساس نیازمندی‌ها برای مشارکت و همکاری در امر بازسازی عتبات عالیات و بهره‌گیری از امکانات موجود در استان و بسیج این ظرفیت‌ها برای بازسازی عتبات عالیات از جمله وظایف عمده و مهم این ستاد است.

وی بیان کرد: امروز به میمنت میلاد باسعادت امام حسن (ع) در این جلسه سند افتخار به خانواده یکی از شهدای والامقام و معزز استان به‌واسطه همراهی در این امر خیر اهدا خواهد شد تا آغاز اقدامات ما در ستاد بازسازی عتبات عالیات با یاد و خاطره شهدا همراه باشد.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری سمنان تأکید کرد: شهرداری‌های مستقل، ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستانی را تا پایان ماه مبارک رمضان راه‌اندازی کنند.

این خبر را هم ببینید:  اورتون رایزنی با پدیده 18ساله متز را آغازکرد

اسلامی‌راد گفت: دو کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات و کمیته اجرایی برای پیشبرد بهتر امور در حوزه ستاد عتبات عالیات، ذیل این ستاد تشکیل شده است.

14000208000676 Test PhotoN - ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستانی راه‌اندازی شود

بازسازی عتبات عالیات؛ خدمت به محبان اهل بیت(ع) است

حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اظهار کرد: تلاش و اقدام در حوزه بازسازی حرمین امامان معصوم (ع)، خدمت به زائران و محبان اهل‌بیت (ع) و اقدامی فاخر است.

وی بابیان اینکه باید قدر فرصت، لحظات و توفیقات اقدامات ارزشمند برای اهل‌بیت (ع) و زائران را بدانیم، گفت: مردم ایران، مردمی شیعی و علاقه‌مند به اهل‌بیت (ع) هستند و همواره از هر راهی برای عرض این ارادت اقدام می‌کنند که یقیناً ورود به بحث بازسازی عتبات عالیات، یکی از این امور فاخر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: تلاش در این حوزه و بازسازی عتبات عالیات، قطعاً خدمت به محبین اهل‌بیت (ع) است.

خجسته‌پور با اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات، همواره تلاش شده تا وجاهت ظاهری حرم امام معصوم (ع) را بهبود بخشند و در سنوات گذشته نیز حجم وسیعی از این‌گونه اقدامات با حضور و رغبت و میل مردم انجام شده است.

وی بابیان اینکه با اقدامات این ستاد، جمع‌آوری اعانات انشالله در مسیر خود قرار می‌گیرد، گفت: آرزو می‌کنیم روزی چنین جلسه‌ای تشکیل و اعاناتی برای بازسازی قبور ائمه بقیع جمع‌آوری و غربت این امامان معصوم را با اقداماتی فاخر و ارزشمند و با احداث گنبد و گلدسته از بین ببریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان کرد: امروز چراغ اول در مسیر ارزشمند بازسازی عتبات عالیات، توسط خانواده شهید معزز و والامقام مدافع حرم آغاز می‌شود که همه ما بتوانیم در مسیر آرمان های شهدا و این مسیر پر خیر و برکت ترویج اهل‌بیت (ع) و بازسازی عتبات پیشرو و ثابت‌قدم باشیم.

این خبر را هم ببینید:  افزایش 11 درصدی تولید فولاد ایران در اسفند ماه/ کمترین افزایش تولید برای آمریکا

14000208000677 Test PhotoN - ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستانی راه‌اندازی شود

سمنان؛ استان معین سامرا

جبار دوست‌محمدی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان نیز اظهار کرد: از فرمانداران شهرستان‌های استان به‌واسطه همراهی و مساعدت ویژه در این امر تقدیر و تشکر دارم.

وی گفت: منابع تمامی وجوهات جمع‌آوری شده توسط ستاد معین بازسازی عتبات عالیات استانداری سمنان مشخص باشد که برای کدام یک از حرم‌های امامان معصوم (ع) هزینه می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان بیان کرد: سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعهد این استان در بخش جمع‌آوری وجوهات است.

دوست‌محمدی گفت: در سال ۱۳۹۹ با مشارکت مردم استان سمنان و با ۹۷ درصد تحقق تعهد جمع‌آوری وجوهات، رتبه نخست کشوری را کسب کردیم.

وی افزود: بازسازی و ساخت درب جدید حرم امامان عسکرین (ع)، توسط کارگاه‌هایی در بخش مرکزی سمنان و بخشی دیگر در شهرستان شاهرود انجام می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان سمنان اظهار کرد: در حرم امامزاده سید محمد (ع) سامرا نیز دو سقاخانه در نظر گرفته شده است که یکی از سقاخانه‌ها توسط خیران شهرستان مهدی‌شهر ساخته می‌شود.

دوست‌محمدی با بیان اینکه سمنان به‌عنوان استان معین سامرا در وضعیت کلی کشوری تعیین شده است، افزود: فضاسازی صحن سامرا، سنگ‌کاری ستون‌ها و اعزام نیروی تخصصی، پس از بهبود شرایط کرونا توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان انجام می‌شود.

وی گفت: استان سمنان همانند سال‌های گذشته بخشی از کار بازسازی و برنامه‌های عمرانی ستاد بازسازی عتبات عالیات را برعهده گرفته است که با قدرت برای اجرای این برنامه‌ها تلاش می‌کند.

14000208000673 Test PhotoN - ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستانی راه‌اندازی شود

انجام اقدامات تبلیغاتی برای جلب مشارکت‌های مردمی

‍ حجت‌الله یحیایی، معاون روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل و رئیس کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ستاد معین بازسازی عتبات عالیات استانداری سمنان نیز اظهار کرد: در کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ستاد، فرهنگ‌سازی و اقدامات تبلیغاتی در راستای جلب مشارکت‌های مردمی و اطلاع‌رسانی فاخر در این حوزه در دستور کار قرار دارد.

این خبر را هم ببینید:  «سامانه داشبورد برخط عملکرد واحد‌های قضایی» رونمایی شد

وی افزود: تلاش خواهیم کرد تا کانال‌های ارتباطی میان اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و ستاد معین بازسازی عتبات عالیات استانداری در راستای تعامل بیشتر و بهتر برای پیشبرد امور ایجاد کنیم.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ستاد معین بازسازی عتبات عالیات استانداری سمنان بیان کرد: در کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ستاد، در جهت تحقق سیاست‌ها و انجام برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و ستاد معین استانداری، همسو و همگام به پیش خواهیم رفت.

یحیایی عنوان کرد: معتقدیم این دو مجموعه، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و ستاد معین استانداری، یک روح در دو بدن هستند.

وی بابیان اینکه تلاش داریم تا نقش مؤثر و اساسی استان را در این زمینه خیر، بابرکت و با ارزش محقق کنیم، افزود: تولید محتوای الکترونیکی، فاخر و ارزشمند و متناسب با سیاست‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و ستاد معین استانداری در دستور کار قرار دارد.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ستاد معین بازسازی عتبات عالیات استانداری سمنان گفت: سعی داریم تا با همراهی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، بتوانیم قدم‌هایی هرچند کوچک در راستای این اقدام خیر و بابرکت و دلی برداریم و نقشی کوچک در این حوزه ایفا کنیم.

انتهای پیام/۷۴۰۰۷/ز/س/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها